PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 18 d. 14:00

Vilniuje Uhano gydytojui ir Lietuvos medikams pasodintas ginkmedis

Vilnius

Sauliaus Žiūros nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


142386

Ginkmedį – simbolinę prasmę turintį Kinijai būdingą medį antradienio rytą šalia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro esančiame kieme drauge pasodino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. Taip simboliškai įamžintas Uhano (Kinija) gydytojo Li Wenliango, kuris pirmasis siekė pasauliui pasakyti tiesą dėl COVID-19 viruso grėsmės masto ir pats susirgęs šia liga mirė, atminimas Vilniuje. Taip pat atidengta simbolinė lentelė, skirta įprasminti ir Lietuvos medikų darbą, kurie pirmosios koronaviruso bangos metu neskaičiavo valandų gelbėdami gyvybes.

Rugpjūčio 7-ąją suėjo pusė metų, kai gydytojų bendruomenė neteko Uhano gydytojo Li Wenliango, išdrįsusio nusiųsti žinutę pasaulio šalių sveikatos sistemoms, kokiems iššūkiams joms reikia ruoštis, tačiau Kinijos valdžios norėtas nutildyti, todėl rugpjūčio mėnuo ir pasirinktas šiai akcijai įgyvendinti, sakoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, idėja tam tikslui pasodinti ginkmedį gimė prieš kurį laiką, dar karantino metu, kai norėjosi ir Vilniaus mieste pažymėti sunkią visų kovą su koronavirusu, pokyčius, kurie atėjo į mūsų gyvenimą, tuo pačiu miesto istorijoje įrašant priminimą ir apie pandemijos ištakas, kur viskas prasidėjo, tiesos svarbą ir laisvą žodį.

Simboliškai pasirinkta ir Vilniaus erdvė, kurioje sutarta sodinti beveik 3 metrus siekiantį jauną medį. Šalia VUL Santaros klinikų Infekcinių ligų centro, kuriame pirmosios bangos metu buvo ir tebėra hospitalizuojami sunkūs COVID-19 sergantys pacientai, esantis kiemas buvo tinkama ir erdvi vieta medžiui pasodinti.

Šalia pasodinto ginkmedžio taip pat atidengta ir simbolinė lentelė, kuri primena vilniečiams, taip pat VUL Santaros klinikose dirbantiems medicinos darbuotojams, kad tai kartu ir sostinės padėka „visiems gydytojams, beatodairiškai kovojantiems už žmonių sveikatą.”

Renginyje, kaip nurodoma pranešime, dalyvavo Santaros klinikų medicinos darbuotojai, gydytojai, pro langus šventę stebėjo ir čia nuo koronaviruso COVID-19 sveikstantys pacientai.

Ginkmedis – daug gydomųjų savybių turintis medis, dėl to dar vadinamas jaunystės medžiu, Kinijoje ir Japonijoje nuo senų laikų auginamas prie šventyklų. Į Europą, kur paprastai sutinkamas parkuose ir botanikos soduose, iš Rytų atvežtas XVIII a. pradžioje. Lietuvoje šis medis gana retas, tačiau, specialistų vertinimu, kuo mažesnis augalas, tuo geriau jis prigyja, paprastesnė priežiūra mūsų klimato sąlygomis.

ELTA