Iš Viršuliškių daugiabučio iškelti dviejų žuvusiųjų kūnai

elta juliaus kalinsko nuotr
Vilnius
Juliaus Kalinsko (ELTA) nuotr.
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Trečiadienio vakarą iš sostinės Viršuliškių mikrorajone esančio daugiabučio gelbėtojai ištraukė dviejų žuvusių asmenų, kurių vienas vaiko, kūnus.

Kaip Eltai patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas Donatas Gurevičius, žuvusio suaugusio vyro kūnas iš pastato buvo išneštas 16.45 val., o vaiko po beveik dviejų valandų – 18.29 val. Abu kūnai perduoti medicinos teismo ekspertizei.

Anot PAGD atstovo, žuvusiųjų kūnų iškėlimo operacija užtruko, siekiant užtikrinti ugniagesių saugumą.

„Teko pastatyti tam tikras konstrukcijas, kurios užtikrintų mūsų ugniagesių saugumą“, – teigė jis, pažymėdamas, kad, žvelgiant iš saugumo perspektyvos, operacija pavyko sėkmingai.

Dalis gyventojų galės atsiimti daiktus

Ketvirtadienį dalis Viršuliškėse sprogimą patyrusio daugiabučio gyventojų galės pasiimti būtiniausius namuose likusius daiktus.

Pasak D. Gurevičiaus, iš pat ryto ugniagesiai gelbėtojai įvertins, į kuriuos butus bus galima patekti. Tiesa, patys gyventojai į pastatą įleidžiami nebus. Daiktus padės atgauti ugniagesiai gelbėtojai.

„Gyventojai negalės patekti. Mes būsime jų akys ir ausys“, – Eltai sakė jis.

Su gyventojais, kurie galės atgauti asmeninius daiktus, ketvirtadienį susisieks PAGD arba miesto savivaldybė, nurodė D. Gurevičius.

ELTA primena, kad antradienį Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. PAGD ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) duomenimis, kilęs gaisras išsiplėtė į keturis butus, esančius ketvirtame ir penktame namo aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis. Policijos duomenimis, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

PAGD duomenimis, antradienį popiet tarp sugriuvusių konstrukcijų buvo pastebėtas vieno žmogaus kūnas, greičiausiai suaugusio asmens.

Trečiadienį anksti ryte ugniagesiai pastebėjo dar vieno asmens, galimai dingusio vaiko, kūną.

Antradienį kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas. Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Dėl gyventojų saugumo teritorija yra aptverta, pastatas saugomas – budi policija ir ugniagesiai.