Vilniuje prasideda pirmą kartą vyksiantis šaltibarščių festivalis

Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje šeštadienį vyks pirmą kartą organizuojamas šaltibarščių festivalis, pranešė organizatoriai „Go Vilnius“.

Anot jų, apie 100 partnerių siūlys išskirtines, su šaltibarščiais susijusias veiklas ir pramogas. Renginio pagrindinėje erdvėje, įsikūrusioje Bastėjos kalno papėdėje, veiks čiuožykla į didžiausią dirbtinį šaltibarščių dubenį, gros populiariausi Lietuvos didžėjai. Festivalį nuspalvins ir unikalūs partnerių siūlomi desertai.

Festivalis vyks visame Vilniuje, o centrinė vieta numatyta šalia Tymo turgaus. 

Pasak Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, tikimasi, kad šis renginys taps kasmete tradicija, visą miestą įtraukiančia į pramogų sūkurį.

„Tokio festivalio idėją brandinome gana seniai, dar prieš buvusius karantino ribojimus. Šaltibarščiai – unikali sriuba, turinti net savo spalvos pavadinimą, todėl pasirinkę tokį ryškų festivalio formatą, Vilniuje norime kurti naują tradiciją – pradėti vasarą linksmai ir nuotaikingai“, – sakė „Go Vilnius“ vadovė I. Romanovskienė.

Anot jos, ši sriuba, būdama vienu mėgstamiausių patiekalų Lietuvoje, nusipelnė jai skirtos šventės šalies sostinėje.

„Juo labiau, kad kalbos apie šaltibarščius dėl išskirtinio skonio ir neįprastos spalvos vis plačiau sklinda svetur. Tikimės, kad ateityje šis festivalis į Vilnių pakvies dar daugiau svečių iš užsienio", – teigė vadovė.

Vilnius šaltibarščių šventę kviečia paminėti pasipuošus ryškiomis spalvomis ir sriubos įkvėptais kostiumais. Gražiausių kostiumų savininkai bus apdovanoti, o pagrindinis varžybų prizas – skrydis oro balionu.

Energetikos ir technikos muziejaus komanda šeštadienį rengia paskaitą, kurios metu bus gilinamasi kaip atsiranda šaltibarščių spalva. Pasak muziejaus direktoriaus Mykolo Bistricko, paskaita ne tik padės paprasčiau suprasti spalvų virsmus, bet ir paskatins moksleivių susidomėjimą karjera mokslo srityje.

Festivalyje, anot organizatorių, numatyti ir meniniai akcentai. Šventės metu Užupyje, Jono Meko skersvėjyje, bus atidaryta lietuvių kilmės menininko Sije Verskio tarpdisciplininio meno, skirto automobilių lenktynėms ir maistui, paroda.

Lietuvos moksleivių ir jaunimo centras jaunuosius šaltibarščių festivalio dalyvius pakvies į rožinę diskoteką. Tuo tarpu vyresnius lankytojus prie Baltojo tilto kvies užsiimti šaltibarščių spalvos zumba, joga ar kitu sportu.