Vilniuje planuojama rekonstruoti Nemenčinės plento atkarpą

road-close_1137-171
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto savivaldybė užsimojo imtis dar vieno kelio rekonstrukcijos. Šįkart ketinama rekonstruoti Nemenčinės plento 6 km atkarpą nuo Kairėnų gatvės iki Vilniaus miesto ribos, rašo portalas „made in Vilnius“.

Kaip numato savivaldybė, prasidėjus atkarpos rekonstrukcijos darbams, ruožas bus išplatintas iki 4 eismo juostų su 2 m pločio skiriamąja juosta.

„Suprojektuotos trys jungiamosios gatvės: 212 m ilgio, su 1,5 m pločio šaligatviu, vienpusio eismo gatvė, jungianti Rudausių ir Talkos sodų 4-ąją gatves; taip paties 189 m ilgio vienpusio eismo gatvė, jungianti Nemenčinės pl. ir Balžio gatvėje suprojektuotą žiedinę sankryžą; 321m ilgio dvipusio eismo gatvė, jungianti M. Husoviano g. ir nuovažą. Dešinėje gatvės pusėje, nuo ruožo pradžios iki Vilniaus miesto ribos, numatytas 4,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas. Pėsčiųjų judėjimui skirta 1,5 m pločio dalis, o dvipusiam dviračių eismui skirta 3m pločio tako dalis. Vietose, kur numatytas pėsčiųjų judėjimas, suprojektuoti šaligatviai, o kairėje rekonstruojamos gatvės pusėje bendri, 1,5 m pločio, pėsčiųjų – dviračių takai. Balžio gatvėje suprojektuota žiedinė sankryža, kurios išorinio žiedo skersmuo yra 36 m“, – nurodoma projektiniuose pasiūlymuose.

Be platinamo kelio, pokyčiai numatomi ir penkiose naujose sankryžose, kurios bus reguliuojamos šviesoforu.

Nurodoma, kad įgyvendinus rekonstrukciją šviesoforais reguliuojamos bus Nemenčinės plento ir Kairėnų g. sankryža, Nemenčinės plento, Balžio ir Girininkijos gatvių katuršalė sankryža, Laurų g. ir Nemenčinės pl. susikirtimas, Nemenčinės pl., Antavilių ir M. Husoviano g. keturšalė sankryža ir Nemenčinės pl. ir Antavilių sodų 1-oji g. keturšalė sankryža su pėsčiųjų perėja.