Vilniuje neteisėtų metalinių garažų masyvų turėtų nelikti per dvejus metus, sako meras

20201123_131738
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Augustas Stankevičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje neteisėtų metalinių garažų masyvų turėtų nelikti per ateinančius dvejus metus, sako sostinės meras Valdas Benkunskas.

„Visi terminai, kurie buvo duoti atlaisvinti valstybinę žemę, jau yra praėję. Dabar iš esmės vyksta visur teisminiai procesai, per teismus bandome gauti vykdomuosius raštus, kad su antstoliu galėtume savo iniciatyva tuos garažus nukelti“, – BNS pirmadienį sakė Vilniaus vadovas.

„Kaip greitai mums teismai duos įgaliojimus su antstoliu tvarkytis, taip greitai mes tuos darbus ir padarysim. Manau, dar geri metai, daugiausia – du, ir Vilnius metalinių garažų nebeturės“, – pridūrė jis.

Taip V. Benkunskas kalbėjo pirmadienį Vilniuje, Kernavės gatvėje, pradedant iškeldinti čia esančius metalinius garažus, o esamoje teritorijoje planuojant pastatyti lopšelis-darželį.

Pradžioje planuojama nukelti 75 garažus, vėliau – dar apie 100. Anot savivaldybės, garažų savininkus vienijanti bendrija ilgai neatskleidė tikrųjų jų savininkų, vėliau teigė, kad įpareigos juos nukelti garažus iki šių metų vasaros pabaigos.

Bendrijai to nepadarius, teismas leido pačiai savivaldybei nukelti šiuos garažus.

Per trejus metus Vilniuje nukelta beveik 9 tūkst. metalinių garažų – apie 80 proc. visų, stovėjusių valstybinėje miesto žemėje.

Metalinius garažus ir juose buvusį turtą laikinai saugos savivaldybės įmonė „Grinda“. Norėdami atsiimti turtą, žmonės galės kreiptis į įmonę, jei turimais dokumentais įrodys, kad tai jų turtas. Vėliau turtas bus atiduotas atliekų tvarkytojams.

Metaliniai garažai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pradėjo kurtis sovietmečiu. Tuomet juos valstybinėje žemėje leista statyti laikinai – 3–5 metams, tačiau dešimtmečius ten likę garažai, pasak savivaldybės, ilgainiui tapo sąvartynais, ėmė kelti grėsmę aplinkai, teršti ją.