Vilniuje mirė migrantė iš Afrikos

Vilnius
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA / Etaplius.lt

Sostinėje trečiadienį mirė Lietuvoje prieglobsčio negavusi migrantė (gim. 1997 m.) iš Afrikos, Eltai patvirtino Raudonojo Kryžiaus atstovė spaudai Luka Lesauskaitė.

„Labai gaila, bet mirties priežastis mums nėra žinoma“, – teigė L. Lesauskaitė.
 
Pirmieji žinią apie iš Baltarusijos į Lietuvą atkeliavusios migrantės mirtį „Facebook“ paskelbė migrantais besirūpinanti organizacija „Sienos grupė“.
 
„Čia gyvenusi pusantrų metų. Nebėgusi iš Lietuvos, nors prieglobstis jai ir nebuvo suteiktas. Tikėjusi, jog čia įsitvirtins. Dar vakar ieškojome jai kambario nuomai bei lengvesnio darbo, nes minėjo, jog netikėtai pašlijo sveikata.

Dalinamės „Sienos Grupės“ savanorės pasakojimu:

„Nuvykusi aplankyti sekmadienį, radau ją lovoje, šalia buvo dubuo. Ji sakė, jog vemia, o kai atsistoja, jai svaigsta galva. Neatrodė taip blogai, jog reikėtų kviesti greitąją pagalbą. Mergina davė savo darbdavio kontaktą ir paprašė jam paskambinti, nes bijojo prarasti darbą.
 
Kasdien susirašinėjome. Pirmadienį ji buvo pas medikus. Vakar parašė, jog šiandien dar kartą vyks pas gydytojus, taksi, drauge su „Red Cross mama“, 7 val. ryte.

Šiandien vakarop sulaukiau skambučio iš jos draugės, kuris mane sukrėtė. Sužinojau, kad važiuodama mašina į ligoninę mergina norėjo vemti, dar sugebėjo nueiti iki gydytojo kabineto, kur apalpo. Jai iškvietė greitąją ir išvežė į Santariškes. Sakė, jog pakilęs cukraus kiekis kraujyje...

Pamenu jos nuostabiai ilgas kasytes: geltonas ir juodas. Supynė kambario draugė – truko ilgas valandas. Nusišypsojusi tarė, jog verta, nes visą mėnesį bus graži. Gražios akys ir balti lyg sniegas dantys tamsaus gymio veide atrodė ypatingai. Negalėjau atitraukti akių nuo šios gražios jaunos moters. Atsisveikindama paglosčiau jos šiurkščius susiraičiusius plaukučius ant kaktos ir ištariau: viskas bus gerai.

Gerai nebuvo. Ir niekada jau nebebus.

Aš uždraudžiu sau sakyti šitą sakinį migrantui, pabėgėliui Lietuvoje.
 
Beje, ji buvo krikščionė ir meldėsi, kad situacija susitvarkytų“, – rašoma „Sienos grupė“ socialinio tinklo paskyroje.