Vilniuje iš anksto paminėta JAV Nepriklausomybės diena: tarp 800 svečių – ir „Etaplius“ atstovės

Lietuva
BNS/Fotobankas ir Etaplius nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Trečiadienio popietę, birželio 7-ąją, kone mėnesiu anksčiau JAV ambasada svarbiausius savo partnerius bei draugus pakvietė į JAV Nepriklausomybės dienos minėjimą „Independence Day of the United States of America“. Į Lietuvos nacionalinio muziejaus Senojo Arsenalo kiemą susirinko per 800 garbių politikos, kultūros ir pramogų pasaulio svečių.

Be verslo, politikos, kultūros, visuomenės veikėjų, į šventę susirinko ir Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, kariai.

Renginyje koncertavo JAV karinių oro pajėgų grupė, šventę Amerikos ir Lietuvos himnais papuošė atlikėja Dileta Meškaitė-Kisielienė.

Šiais metais išskirtinai dėmesys parodytas ir regionams. Šventėje buvo galima sutikti keleto miestų merus, taip pat vienintelius regiono žiniasklaidos atstovus – regioninės naujienų platformos Etaplius.lt vyr. redaktorę Irmą Bagūnę ir įstaigos direktorę Giedrę Brazlauskaitę.

„Dirbame tam, kad regionas būtų matomas, kad tai nebūtų antroji, kita Lietuva. Po susitikimų bei glaudaus ryšio su JAV ambasada Vilniuje, džiaugiamės galimybe atstovauti Lietuvos regionus tokio lygio renginyje. Iš tiesų, nepaprastai džiugu sutikti partnerius, kolegas, bendraminčius, su jais pasikalbėti ne tik darbo reikalais, bet ir apkabinti gražioje šventėje“, – sako Etaplius.lt vyr. redaktorė Irma Bagūnė.

„Etaplius“ direktorė Giedrė Brazlauskaitė sako, kad parodytas dėmesys regioninei žiniasklaidai suteikia galimybę ne tik augti, tobulėti bet ir dalintis.

„Amerikos ambasados dėmesys įpareigoja atsakingai ir suprantama kalba informuoti skaitytojus apie pasaulyje vykstančius procesus. Po renginio emocijos išties puikios – įdomūs pokalbiai, naujos pažintys ir ateities planų kūrimas. Visa tai padovanojo laikas kartu švenčiant Amerikos Nepriklausomybės dieną“, – emocijomis po renginio dalijosi Giedrė Brazlauskaitė.

Šiemet šventė vyko kiek anksčiau nei įprasta. Kaip sakė šventės organizatoriai, paaiškinimas paprastas ir tik dviem žodžiais: „NATO summit“. Šiais metais, liepos 11-12 dienomis Vilniuje pirmą kartą vyks NATO viršūnių susitikimas, kuriam jau dabar intensyviai ruošiamasi, todėl JAV Nepriklausomybės dieną nuspręsta paminėti anksčiau, kad nekiltų papildomų rūpesčių.

JAV Nepriklausomybės diena, dar žinoma kaip tiesiog „Liepos ketvirtoji“. Tai federalinė JAV šventė, kuria pažymimas 1776 metų liepos 4 dienos Nepriklausomybės deklaracijos priėmimas.