Vilniuje ir Kaune aplinkosaugininkai patikrino pusantro šimto žvejų, nubaudė penkis

Vilniuje ir Kaune aplinkosaugininkai patikrino pusantro šimto žvejų, nubaudė penkis
Kaunas
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje ir Kaune aplinkosaugininkai savaitgalį patikrino pusantro šimto žvejų, iš jų nubaudė penkis, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Reidus pareigūnai vykdė, tikrindami, ar žvejai laikosi principo „pagavai – paleisk“ Vilniaus ir Kauno regionų lašišinėse upėse.

Patikrinus 153 žvejus nustatyti trys asmenys, vykdę žvejybą draudžiamose vietose, vienas iš jų buvo pagavęs du šapalus ir 0,38 kilogramo kuojų. Vyrui teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 405,7 euro.

Dar du žvejai mėgėjai neturėjo žvejo mėgėjo bilietų.

Įsigaliojus naujai taisyklei, kad nuo rugsėjo 1 iki spalio 15 dienos visas sugautas lašišas ir šlakius privaloma paleisti atgal į vandens telkinį, departamento pareigūnai nuolat tikrina, ar visi žvejai jos laikosi.

„Mums, aplinkosaugininkams, vienas itin svarbių uždavinių vykdant akciją – konsultuoti žvejus, atsakyti į jiems rūpimus klausimus, padėti suprasti žvejybos taisyklių pokyčius ir taip užkirsti kelią pažeidimams“, – sakė Aplinkos apsaugos departamento Veiklos organizavimo skyriaus vadovė Mantė Ramanauskienė.

„Šiuo metu Neries ir Nemuno upėmis migruoja lašišos ir šlakiai, todėl svarbu apsaugoti šias vertingas žuvis, kad jos galėtų saugiai pasiekti nerštavietes“, – pridūrė ji.

Į reidus prie lašišinių upių ir kelių buvo sutelkta 17 pareigūnų iš Vilniaus, Kauno, Utenos, Panevėžio ir Marijampolės valdybų ir dešimt neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių.

Aplinkosaugininkai skyrė ypatingą dėmesį teritorijoms, kuriose pažeidimai labiausiai tikėtini.

Šį kartą aplinkosaugininkai tikrino ne tik upių pakrantės, bet ir pravažiuojančius automobilius. Taip pat kontrolei užtikrinti aplinkosaugininkai pasitelkė bepiločius orlaivius ir termovizorius.