Vilniuje dėl prastų oro sąlygų incidentų fiksuojama daugiau nei įprastai

0112ppel582020240112
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Ūla Klimaševska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Dėl prastų oro sąlygų praėjusios savaitės pabaigoje Vilniuje fiksuota daugiau eismo įvykių ir traumų nei įprastai.

Tuo metu Kaune ir Klaipėdoje incidentų skaičius buvo įprastas, teigia pareigūnai.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės atstovė Asta Bagdonavičienė pirmadienį BNS sakė, kad savaitgalį į traumatologijos skyrių priimti 247 pacientai.

„Jei įprastą dieną traumatologijos skyrius priima apie 200 žmonių, tai, galima sakyti, nukentėjusiųjų skaičius padidėjo 25 procentais“, – teigė A. Bagdonavičienė.

Ligoninės atstovės teigimu, į šį skaičių įtraukti ne tik paslydimai, bet ir nugriuvę namuose ar kitaip susižaloję asmenys, tačiau išaugusi statistika yra siejama su prastomis oro sąlygomis lauke.

A. Bagdonavičienė sakė, kad savaitgalį susižalojimų skaičius padidėjo, tačiau jis nėra toks didelis kaip pirmosiomis dienomis po praėjusios savaitės plikledžio.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad nuo penktadienio iki pirmadienio 10 valandos ryto policija apskrityje fiksavo dešimt eismo įvykių, kurie nutiko galimai dėl slidžios kelio dangos. Eismo įvykiuose žmonės nenukentėjo, apgadinti kelio stulpeliai ir pačios transporto priemonės.

Kaune ir Klaipėdoje situacija įprasta

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų komunikacijos tarnybos specialistė Ieva Jankauskienė BNS sakė, kad ligoninės traumatologijos skyrius per savaitgalį sulaukė 40 įvairių traumų patyrusių pacientų.

„Nors tas žmonių srautas kiek didesnis nei įprastai, ligoninės veiklos tai nesutrikdė“, – teigė ji.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė BNS nurodė, kad pranešimų apie eismo įvykius sulaukta kiek daugiau nei įprastai, bet situacija nėra išskirtinė.

Per savaitgalį iki pirmadienio ryto užfiksuoti 38 eismo įvykiai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė BNS teigė, kad uostamiestyje savaitgalį smarkaus snygio ar pūgos, taigi ir su tuo susijusių eismo įvykių, nefiksuota.

Toliau snigs

Kaip pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šalyje ateinančią savaitę toliau numatomas sniegas.

Daug kur snigs ir antradienio naktį, vietomis pustys ir kils trumpa pūga, bus plikledis. Temperatūra sieks nuo 3 iki 8 laipsnių šalčio.

Dieną protarpiais pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis pustys, pietvakariniuose rajonuose galima trumpa pūga. Temperatūra sieks nuo 2 iki 7 laipsnių šalčio.  

Trečiadienį vietomis truputį pasnigs, bus plikledis. Naktį temperatūra sieks nuo 12 iki 17 laipsnių, pajūryje nuo 8 iki 10 laipsnių šalčio, dieną nuo 2 iki 7 laipsnių, rytiniame pakraštyje kai kur nuo 8 iki 10 laipsnių šalčio.

Ketvirtadienį daug kur pasnigs, dieną vyraus nedidelis sniegas. Temperatūra naktį bus nuo 3 iki 8 laipsnių, rytiniuose rajonuose kai kur nuo 9 iki 11 laipsnių šalčio.

Dieną temperatūra sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.