Vilniuje bus testuojama gyventojų perspėjimo sirena

704b7468b5d119efd99cbe27571e6ce6ff7f3617
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pirmadienį Vilniuje bus atliekamas gyventojų perspėjimo sirenos testavimas, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Testavimo metu taip pat bus surengta spaudos konferencija, kurios metu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Norvegijos Karalystės ambasados pirmasis sekretorius Eirik Lyberg Bergene bei PAGD direktorius Saulius Greičius aptars sirenų sistemos plėtrą, vykdomą iš Norvegijos finansinio mechanizmo lėšų finansuojamo projekto „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“.

ELTA primena, kad praėjusių metų rudenį PAGD pasirašė sutartį dėl perspėjimo sirenų valdymo įrangos diegimo.

Įgyvendinant projektą, planuota įsigyti sirenas, kuriomis iš dalies būtų modernizuota Lietuvos gyventojų perspėjimo sistema ir sudarytos prielaidos tolesnei jos plėtrai bei integracijai su kitomis sistemomis.

Pažymėtina, kad praėjusiais metais su tiekėjais buvo pasirašyta sutartis dėl 197 sirenų įrengimo. 2023 m. rugsėjo mėn. pasirašyta dar viena sutartis dėl šių sirenų valdymo įrangos diegimo.

Skaičiuojama, kad įrengus sirenas ir įdiegus valdymo įrangą bus sudarytos sąlygos perspėti ne mažiau kaip 75 proc. gyventojų, gyvenančių vietovėse, patenkančiose į Astravo atominės elektrinės skubių apsaugomųjų veiksmų ir išplėstinio planavimo atstumą – iki 100 kilometrų poveikio zoną.

Moderni perspėjimo sirenomis sistema diegiama 17 savivaldybių. Numatytas sirenų ir jų valdymo įrangos montavimo darbų laikas – 2023-2024 metai.