Vilniuje bus įrengtos naujos kartos šiukšliadėžes

Vilnius
Asociatyvi BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Gedimino prospekte jau galima pastebėti naujovę – kai kur puikuojasi naujos stačiakampio formos šiukšliadėžės. Keičiasi ne tik miesto šiukšliadėžių išvaizda. Naujos šiukšliadėžės bus pagamintos iš perdirbto plastiko, pranešė portalas MadeinVilnius.lt.

„Vilniuje cilindro formos šiukšliadėžės keičiamos stačiakampio formos šiukšliadėžėmis. Tokios šiukšliadėžės jau kurį laiką stovi Gedimino prospekte, o pastaruoju metu pradėtos keisti ir kitose vietose. Naujosios šiukšliadėžės yra pagamintos iš perdirbto plastiko (skirtingai nei senosios, kurios yra metalinės), jos atsparios smūgiams ir UV spindulių poveikiui”, – portalui MadeinVilnius.lt komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Naujas šiukšliadėžes bus ne taip lengva apipaišyti grafičiais dėl jų grublėto paviršiaus. Ant jų taip pat bus sunkiau priklijuoti lipdukus. Dėl kitokio atidarymo tipo jas bus lengviau atidaryti valymą vykdančioms įmonėms, nurodė portalas.

Palaipsniui naujomis šiukšliadėžėmis bus pakeistos visos mieste esančios cilindro formos šiukšliadėžės. Jos bus dviejų tipų: platesnės ir žemesnės talpins iki 110 litrų šiukšlių, o siauresnės ir aukštesnės – iki 70 litrų, pranešė MadeinVilnius.lt.