Sportas2017 m. Lapkričio 2 d. 09:48

Vilniuje bus apdovanoti Lietuvos kartingo čempionai

18884

Lapkričio 10 dieną Kūno kultūros ir sporto departamente vyks Lietuvos kartingo čempionato 2017 metų sezono apdovanojimų šventė.

2017 metų sezone sportininkai lenktyniavo penkiuose čempionato etapuose. Sportininkai varžėsi Anykščių, Vilniaus, Elektrėnų, Aukštadvario ir Smalininkų kartodromuose.

„Micro“ klasėje Lietuvos čempionu tapo Laurynas Žadeika, antras liko Dovydas Gudelevičius, o trečias - Markas Usevičius. „Micro“ klasės komandų įskaitoje pirmoji vieta atiteko „Pilėnų“ ekipai. „Mini“ klasės čempiono titulas atiteko Ferapontui Barinovui, antras liko Edgaras Kelmas, trečias - Laurynas Žadeika.

Komandų įskaitoje pirmoji vieta atiteko „Lenktynių linijos“ ekipai. LKF čempionato nugalėtoju „Rotax Junior“ klasėje tapo Dajus Dabašinskas, antroji vieta atiteko Ignui Kaseliui, o trečias liko Martynas Morkis. „KZ2 Masters“ grupėje Lietuvos čempionu tapo Gytis Melzbakas, antrąją vietą užėmė Vytautas Surdokas, trečiąją - Rytis Bartusevičius.

Greičiausioje KZ2 klasėje Lietuvos čempionu tapo Paulius Paškevičius. Antras šioje klasėje liko Justas Jonušis, o trečias - Evaldas Dzialtuvas. KZ2 klasės čempione tarp komandų tapo „Paske Racing“ ekipa.

Itin įspūdingai šiais metais atrodė brangiausios ir greičiausios KZ2 klasės techniką pilotuojančių sportininkų važiavimai. Šiais metais daug suaugusiųjų klasių sportininkų persėdo būtent į šią klasę. Paskutiniame etape Smalininkuose varžėsi net 15 šios klasės techniką pilotuojančių lenktynininkų.

Sportinės kovos aršumą šioje klasėje geriausiai iliustruoja tas faktas, kad KZ2 finale antrąją vietą užėmęs Baltijos šalių čempionas Paulius Paškevičius nuo Europos trasose Lietuvos vardą garsinančio Justo Jonušio atsiliko tik dviem šimtosiomis sekundės.

LKF Lietuvos kartingo čempionato nugalėtojus apdovanos naujas Lietuvos kartingo federacijos prezidentas. Šių metų spalio 25 dieną įvyko Lietuvos kartingo federacijos visuotinis narių susirinkimas, kuriuo metu buvo išrinkta nauja LKF taryba ir naujas federacijos vadovas.

Lietuvos kartingo federacijos tarybos nariais tapo Karolis Šikšnelis, Karolis Razas, Tadas Vaitkevičius, Ugnius Čaplikas, Paulius Paškevičius, Martynas Tankevičius, o naujuoju Lietuvos kartingo federacijos prezidentu išrinktas Karolis Šikšnelis.