Vilniuje atidarytas migracijos informacijos centras užsieniečiams

20231023_191005_480
Vilnius
Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras (IOM Lietuva) pirmadienį atidarė naują užsieniečiams skirtą Migracijos informacijos centrą – „MICenter“.

„Mūsų tikslas – teikti kuo platesnį paslaugų spektrą užsieniečiams atvykstantiems į Lietuvą. Atidarome centrą, kur migrantai galės gauti teisines, karjeros orientavimo, psichologines konsultacijas, čia galima bus lankyti įvairius užsiėmimus ir tiesiog leisti laiką kartu“, – pranešime spaudai sakė IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis.

„Tai yra dar viena erdvė, kurioje žmonės galėtų gauti ir informaciją, ir paslaugas arba informaciją apie reikalingas paslaugas ir tai lengvintų jų integracijos procesus Lietuvoje“, – pirmadienį per centro atidarymą sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Ji pridūrė, kad šiandien visoje Europoje kyla nemažai iššūkių, susijusių su integracijos procesais

„Ir man atrodo mes, kaip Lietuva, galime būti ta valstybė, kuri turės gerąsias patirtis, praktikas“, – kalbėjo ministrė.

Anot Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ vadovės Editos Urbanovič, tokio centro poreikis išaugo prasidėjus karui Ukrainoje.

„Esmė to centro ir būtų – vieno langelio principu teikti informaciją visiems į Lietuvą atvykstantiems užsieniečiams visais gyvenimo atvejais“, – BNS pirmadienį sakė E. Urbanovič.

Pasak jos, centre bus teikiamos psichologo konsultacijos, karjeros konsultanto paslaugos, teisininkų pagalba. Migrantams taip pat bus organizuojamos savitarpio pagalbos grupės, užsiėmimai vaikams, renkamas senjorų klubas.

Planuojama, kad centre dirbs iki dešimties darbuotojų.

„MICenter“ – tai centras, skirtas migrantams ir pabėgėliams, kurie Lietuvoje ieško saugaus prieglobsčio ir ketina integruotis visuomenėje, o teikiamos paslaugos orientuotos padėti išspręsti sudėtingus klausimus, su kuriais susiduria užsieniečiai atvykę į Lietuvą.

Šiemet Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius pirmą kartą šalies istorijoje perkopė 200 tūkstančių ribą, iš viso šalyje gyvena daugiau kaip 203 tūkst. asmenų iš įvairių užsienio valstybių, daugiausiai – ukrainiečių, rodo Migracijos departamento turima statistika.