Vilnių ir vėl drebins ,,Loft Fest“ gatvės muzikos festivalis

20190915PPEL4191
Vilnius
Loftas Fest 2019. Vilnius, 2019-09-14. (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Martyna Čibonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Rugsėjo 7-9 dienomis Vilniuje jau 12-ą kartą vyks muzikos ir meno festivalis „Loftas Fest“. Trijų dienų trukmės renginyje pasirodys net 70 atlikėjų, tarp kurių daug gerai žinomų vardų - ,,ba.“, ,,Solo ansamblis“, ,,Lemon joy“, ,,Akli“, ,,Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir daug daugiau.

Kaip ir anksčiau, Loft kieme vienu metu bus galima stebėti įvairių skirtingų atlikėjų pasirodymus, kurie vyks net 7 skirtingose scenose. Sunkiausia dalis – išsirinkti.

Apart margos muzikinės programos, šiemet ,,Loft Fest“ organizatoriai lankytojams ruošia ir daugiau staigmenų: bus galima pamatyti išskirtinę meno programą. Šiemet jos raktinis žodis - ,,žvilgsnis“. Meno programoje dalyvaus įvairūs žinomi Lietuvos menininkai, taip pat ir kviestiniai svečiai iš kitų Europos šalių: Šveicarijos, Vokietijos ir Lenkijos.

,,Šiandieniniame pasaulyje esame įpratę prie objektyvo ,,lęšio” prie skaitmeninio stebėjimo koncepcijos. Dėl mūsų pačių saugumo mus stebi vaizdo stebėjimo kameros, internete mes rengiame live transliacijas, patys nemažai fotografuojame ir filmuojame. Nors tai ir suprantame, vargu ar dažnai susimąstome, kad kartais galime būti stebimi ištisą parą. Taip mąstant išsikristalizavo raktinis žodis - žvilgsnis: žvilgsnis į save, į kitą, į festivalį, į meną, į visatą. Šių metų Loftas fest menininkų darbuose galėsite įžvelgti skirtingas interpretacijas ir ieškoti sau tinkamų atsakymų“, - pasakoja festivalio meno vadovas Deivydas Valenta, paklaustas apie savo įkvėpimo šaltinį šių metų programai.

Festivalio metu bus galima stebėti ir spektaklius-performansus, kurių paruošti net 6. Jie vyks naujausioje šių metų festivaliui paruoštoje ,,Montis Magia“ laipiojimo erdvėje.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Renginio organizatoriai primena, kad, kaip ir anksčiau, „Loftas Fest“ atviras visiems, vyresniems nei 18-os metų. Jaunesnius turi lydėti pilnamečiai asmenys. Įėjimas nemokamas, tačiau reikia užsiregistruoti.