PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Birželio 28 d. 09:14

„Vilniaus vandenys“ kviečia į Lietuvos dainų šventę neštis daugkartinę gertuvę

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Pranešimas spaudai


306913

Didžiausia Lietuvos vandentvarkos bendrovė Lietuvoje „Vilniaus vandenys“ rūpinsis, kad Vilniuje birželio 29 – liepos 6 d. vyksiančios Lietuvos dainų šventės dalyviai ir lankytojai turėtų prieigą prie geriamojo vandens. „Vilniaus vandenų“ mobiliosios gertuvės, vandenvežės ir cisterna, taip pat mobiliosios vandens talpos stovės pagrindinėse renginio vietose – Kalnų parke, Lietuvos futbolo federacijos stadione, Vingio parke, Katedros aikštėje ir kitur.

„Skaičiuojame, kad per savaitę dalyviams bus patiekta mažiausiai 180 tūkst. litrų arba daugiau nei 700 tūkst. geriamojo vandens stiklinių. Atsisakant tokio kiekio vandens plastikinėse pakuotėse į atmosferą nepatektų apie 30 tonų šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų. Tad raginame dalyvius ir lankytojus rinktis tvarius sprendimus ir neštis savo gertuves ir į jas piltis kokybišką ir šviežią geriamąjį vandenį, tiekiamą iš giluminių gręžinių“, – sako Martynas Augaitis, „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovas.

Anot jo, bendrovės darbuotojai budės visą savaitę, kad operatyviai pasirūpintų vandens pristatymu į mobilias talpas, jei jo pritrūktų. Be to, visoje sostinėje veikia 40 stacionarių vandens kolonėlių tinklas, vien Vingio parke jų yra keturios – jomis šventės dalyviai ir lankytojai taip pat galės naudotis. „Vilniaus vandenys“ geriamą vandenį tieks ne tik lankytojams per šventės programą, bet ir dalyviams per repeticijas.

„Šiais metais šimtmetį mininti šventė įpūtė gyvybingumo į vasarišką sostinės ritmą, tad didžiuojamės, kad šios prasmingos iniciatyvos dalimi galime būti ir mes, o kartu paskatinti šventės dalyvius prisidėti prie aplinkos tausojimo“, – sako M. Augaitis.

Geriamojo vandens tiekimą per Dainų šventę finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

„Vilniaus vandenų“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, 26 proc. respondentų nori tausoti aplinką ir taip sumažinti plastikinių butelių naudojimą ir atliekų kiekį, o beveik kas ketvirtas gyventojas vandenį iš čiaupo vertina geriau nei negazuotą stalo vandenį iš buteliuko.