PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Liepos 24 d. 11:57

Vilniaus universitetas įvertino priėmimo rezultatus, tikisi aukštesnio konkursinio balo

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


10098

Vilniaus universitetas (VU) pasisako už dar aukštesnį konkursinį balą stojantiesiems, teigia VU studijų prorektorius Valdas Jaskūnas, pirmadienį paaiškėjus pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatams.

V. Jaskūno teigimu, šiųmečiai VU priėmimo rodikliai geresni nei pernai. Pasak prorektoriaus, tai lėmė konkurencinė situacija: studentai esą renkasi „didžiuosius universitetus ir patikimus universitetus“, ir didieji universitetai konkurenciją atlaikę. Dar viena gerus rezultatus skatinusi priežastis yra vienodas minimalus stojimo balas visiems universitetams.

„3 balai tiek valstybės finansuojamoms, tiek nefinansuojamoms vietoms ir, aišku, ta proga mažėjo studentų, ketinančių studijuoti savo lėšomis. Kadangi vis dėlto demografinis kritimas yra didesnis nei kad valstybės finansavimo mažinimas, vis daugiau studentų gauna valstybės finansavimą“, - pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Jaskūnas, teigiantis, kad šiemet Vilniaus universitetui skirta apie 300 valstybės finansuojamų vietų daugiau nei pernai.

Valstybės nefinansuojamų vietų skaičius VU išlaikytas beveik toks pat, kaip ir ankstesniais metais.

VU studijų prorektorius tikisi, kad nuo kitų metų stojimo slenkstis visų universitetų stojantiesiems bus 4 balai.

„Mes manome, kad būtina universitetinėse studijose turėti 4 balų kartelę, mes tam esame iš esmės pasiruošę, bet vėlgi matome, kad 3 balų kartelė sukėlė tokius „tektoninius lūžius“ priimant į universitetus, tad labai linkėčiau ir raginčiau Vyriausybę ir Švietimo ir mokslo ministeriją laikytis tų pažadų, kurie buvo deklaruoti“, - kalbėjo V. Jaskūnas.

Pasak VU prorektoriaus, šioje aukštojoje mokykloje šiemet didesnio populiarumo sulaukė informacinių technologijų (IT) studijų programos, bet, kaip ir ankstesniais metais, populiarios išlieka medicina, odontologija, teisė, ekonomika, politikos mokslai. Neliko nepastebėta ir nauja studijų programa - kriminologija. Vis dėlto 7 studijų programos šiemet nesulaukė pageidavimų skaičiaus, kuris tenkintų rentabilumo normą.

Kaip ELTA jau pranešė, pirmadienį paskelbti 2017 metų pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo rezultatai.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) praneša, kad studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose 2017 m. pakviesti 14 tūkst. 62 asmenys. Į valstybės nefinansuojamas vietas pakviesti 8 tūkst. 615 stojančiųjų.

Iš viso pakviesti 22 tūkst. 677 stojantieji (2016 m. - 24 tūkst.780).

Daugiausia kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose vietose sulaukė stojantieji į Vilniaus (2 tūkst. 662), Kauno technologijos (1 tūkst. 610) ir Vilniaus Gedimino technikos (1 tūkst. 306) universitetus.

Visi valstybiniai universitetai reikalavo ne mažesnio konkursinio balo kaip 3, didžioji dalis kolegijų - 1,6. Dėl šio reikalavimo universitetai į valstybės nefinansuojamas vietas pakvietė gerokai mažiau stojančiųjų negu pernai, tačiau, LAMA BPO teigimu, bus galima užtikrinti geresnę studijų kokybę dėl geresnio studentų pasirengimo.

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti aukštosiose mokyklose bus sudaromos nuo liepos 25 d. iki liepos 27 d. 17 val.