REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 18 d. 14:57

Vilniaus savivaldybė: suvaldyta gatvių užtvindymo rizika, gyventojams atvertas Šeškinės parkas

Vilnius

S. Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


267654

Ketvirtadienį baigtas beveik dvejus metus vykdytas projektas – Šeškinėje nutiesti magistraliniai paviršinių nuotekų tinklai, surinksiantys šiaurinės miesto dalies lietaus vandenį, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Pasak savivaldybės, įrengta ir didžiausia Lietuvoje lietaus nuotekų valykla bei išvalyto vandens kaupykla, kuria vilniečiai galės naudotis kaip papildomu pėsčiųjų ar dviratininkų maršrutu keliaudami iš Šeškinės į Žvėryną.

„Šis projektas – puikus pavyzdys, kaip įgyvendinant vieną projektą galima pasiekti daug tikslų: išspręsta centrinės miesto dalies gatvių užtvindymo rizika, Šeškinėje įrengta reakreacinė lietaus nuotekų kaupykla ir puiki poilsio erdvė, kurioje laisvalaikį galės leisti vilniečiai. Savivaldybei investavus papildomai, čia įrengėme pėsčiųjų ir dviračių takus, vaikų žaidimo aikštelę, suolelius. Galiausiai, tuo pačiu sutvarkyta ir šiaurinės Žvėryno dalies infrastruktūra – Miglos, Paribio, Lūšių, Elnių gatvių dangos, šaligatviai, o to naudą kasdien pajus dar daugiau vilniečių“, – sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Prieš kelis dešimtmečius įrengtas Geležinio Vilko gatvės kolektorius, surenkantis paviršinius vandenis iš 648 ha teritorijos, apimančios Baltupius, Fabijoniškes, Šeškinę, Pašilaičius, tapo labiausiai apkrauta Vilniaus paviršinių nuotekų tinklo dalis, miestui augant negalėjo sutalpinti lietaus vandens srautų, todėl didesnių liūčių metu išsiveržęs vanduo apsemdavo gatvės atkarpas sankryžoje su Žalgirio gatve bei žemumoje po Konstitucijos prospekto žiedu, pranešime žiniasklaidai teigia savivaldybė.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės, ieškant optimalių sprendinių, pasirinkta aplinkai mažiausią poveikį daranti strategija. Ukmergės g. ir Šiaurinės g. sankryžoje įrengta paskirstymo kamera dalį lietaus vandens srauto nukreipia naujai įrengtu Ozo gatvės vamzdynu, o Ozo-Siesikų g. žaliojoje zonoje įrengiama nauja 3000 l/s išvalanti paviršinių nuotekų valykla. Išvalytas vanduo patenka į kaupyklą, iš kurios pasibaigus lietui išleidžiamas reguliuojamu 1000 l/s debitu ir Neries upę pasiekia kitu paviršinių nuotekų maršrutu.

Paviršinių nuotekų valykla, įrengta žaliojoje zonoje tarp Ozo g. ir Miglos g., pajėgi valyti 3000 l/s. Anot savivaldybės, vasarą tiek vandens per sekundę prateka Vilnios upe. Valykla išvalys į Nerį išleidžiamą vandenį ir taip užtikrins stabilią ekosistemą. Įrengta ir valyklai aptarnauti reikalinga infrastruktūra, o virš jos – aikštelė su amfiteatru, kuri galės būti naudojama bendruomenių renginiams.

Ten pat, prie valyklos, įrengta išvalytų paviršinių nuotekų kaupykla. Vykdant projektą sklypas sutvarkytas ir pritaikytas gyventojų poilsiui, čia yra vaikų žaidimų aikštelė, suolelių, takai įrengti ir pėstiesiems, ir dviratininkams, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Projektą sukūrė pirmaujančios Europos inžinerijos ir architektūros kompanijos „Sweco“ specialistai, rangos darbus atliko UAB „Instita“. Projektas įgyvendintas ES sanglaudos fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir bendrovės „Grinda“ lėšomis. Jo vertė 18,75 mln. eurų, skelbia Vilniaus miesto savivaldybė.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA