Vilniaus savivaldybė susitiko su nuo gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusiais gyventojais

383057
Vilnius
Andriaus Ufarto, fotobanko nuotr.
Raminta Majauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Antradienį Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas kartu su savivaldybės ir Raudonojo Kryžiaus atstovais susitiko su nuo gaisro Viršuliškių daugiabutyje nukentėjusiais gyventojais aptarti svarbiausių socialinės rūpybos klausimų.

Savivaldybės atstovai susitikimo metu pristatė techninę pastato būklę. Pasak jų, šiuo metu vyksta detali pastato ekspertizė, tačiau per kelias artimiausias savaites situaciją planuojama stabilizuoti.
 
Taip pat susitikime patikinta, jog artimiausiu metu bus įvertinta ir kiekvieno buto savininko poreikis gauti tikslinę išmoką, kurios priklauso žmonėms, patyrusiems sveikatos sutrikdymus ar įsirengti socialinį būstą.
 
„Šiuo metu renkame duomenis. Per kitą savaitę planuojame įvertinti kiekvieno buto savininko situaciją“, – susitikimo metu teigė savivaldybės atstovė.
 
Vienai daugiabučio gyventojai pasiteiravus dėl apdegusio buto nuotraukų, kurios reikalingos draudimo kompanijai, V. Benkunskas patikino, kad kol kas įeiti į pastato vidų nėra saugu.
 
„Kantrybės. Negalime rizikuoti gyvybe ir sveikata. Kol situacija nėra stabilizuota, tol aktyviai lankytis butuose negalima. Po poros savaičių pradėsime individualiai svarstyti pagal poreikius, kada būtų galima pateikti į patalpas“, – akcentavo sostinės meras.
 
„Manau, kad draudimo kompanijos savo darbą atliks greitai ir operatyviai“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad praėjusią savaitę sostinės Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.
 
Po kilusio gaisro, greta esančio darželio „Puriena“ patalpose nustatyta padidėjusi trijų, dėl degančių medžiagų išsiskiriančių, medžiagų koncentracija. Dėl to praėjusią savaitę, penktadienį, ugdymas įstaigoje buvo sustabdytas. Savaitgalį išvalius patalpas, pirmadienį darželio veikla buvo atnaujinta.
 
Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis, du namo gyventojai žuvo.
 
Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje praėjusį antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją, pastatas saugomas. Trečiadienį buvo suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri šios savaitės pirmadienį nutarė imtis neatidėliotinų veiksmų, sutvirtinant daugiabučio konstrukciją.
 
Antradienį sostinės įmonė „Grinda“ pradėjo gaisro suniokoto Viršuliškių daugiabučio langų sandarinimo darbus.
 
Praėjusios savaitės trečiadienį Raudonasis Kryžius atidarė aukojimo nuo gaisro nukentėjusiems gyventojams linijas. Antradienio ryto duomenimis, nuo gaisro nukentėjusiems daugiabučio Viršuliškėse gyventojams visuomenė paaukojo 154 tūkst. eurų.
 
Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių. Taip pat pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.