PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 23 d. 15:33

Vilniaus savivaldybė kategoriškai prieš etatinį darbo užmokestį mokytojams

Vilnius

Pixabay.com | Alexas_Fotos nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


38879

Vilniaus miesto savivaldybė kategoriškai nepritaria siūlymui įteisinti mokytojų etatinį darbo apmokėjimą, kurį Vyriausybė pateikė Seimui.

Savivaldybės išplatintame pranešime nepritariama dar vienam naujam modeliui, kuriam nėra tinkamai pasirengta. Pabrėžiama, kad jis nebuvo aptartas su Vilniaus savivaldybe, o įgyvendinti planuojamas jau nuo rugsėjo 1-osios.

Trečiadienį savivaldybės Tarybos nariai vieningai priėmė rezoliuciją dėl etatinio pedagogų darbo apmokėjimo.

Kaip teigiama jame, planuojami pokyčiai neatitinka realios Vilniaus miesto ar kito didesnio Lietuvos miesto situacijos. Vyriausybė ėmėsi spręsti tik itin mažose mokyklose kylančias darbo krūvio trūkumo problemas.

Pagal naujai Vyriausybės siūlomą tvarką, mokytojams būtų mokama už pamokų vedimą, pasiruošimą pamokoms bei už papildomus darbus. Planuojama, kad etatinis darbo užmokestis bus taikomas visiems valstybinių ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų, taip pat profesinių mokyklų ir neformaliojo švietimo mokytojams.

Vilniaus mieste, kuriame mokosi penktadalis visų Lietuvos mokinių ir, skirtingai nei kitose Lietuvos savivaldybėse, mokinių skaičius sparčiai auga, siūloma nauja Vyriausybės tvarka tik pablogintų situaciją.

Kaip paskaičiavo savivaldybė, kai kuriems mokytojams Vilniuje atlyginimas sumažėtų dviem šimtais eurų.

Vilniaus mokytojų darbo krūviai dideli, mokytojų neretai trūksta, o pagal naują siūlomą Vyriausybės tvarką mokytojams kontaktinių valandų skaičius nemažės, etatinis darbo apmokėjimas neleis pasinaudoti planuojamais jo privalumais - skirti mokytojams papildomų darbo valandų bendruomenės labui.

Sostinės savivaldybė stengiasi gerinti pradedančiųjų dirbti mokytojais sąlygas, sprendžia gyventojų ir mokinių skaičiaus mažėjimo nulemtas problemas, todėl prieš svarstant tolimesnius darbo užmokesčio sistemos tobulinimo darbus Taryba pirmiausiai reikalauja, kad Vyriausybė bendradarbiautų su savivaldybių atstovais, o planuojamus pokyčius modeliuoti atsižvelgus į faktines Vilniaus miesto mokyklų sąlygas.

Vilniaus savivaldybė taip pat pastebi, kad pokyčiams visiškai nepasiruošta, nėra būtinų teisės aktų pakeitimų: iki šiol nėra aiškaus ugdymo įstaigų finansavimo modelio, kuris turėtų įsigalioti nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Sostinės mokyklos dėl to negali suskaičiuoti, kiek mokytojų etatų turės, mokyklų vadovai ir mokytojai negali planuoti 2018-2019 mokslo metų darbų.

Etatinio pedagogų darbo apmokėjimo modelio įvedimo darbai taip pat vėluoja, dar nepriimti teisės aktų pakeitimai Seime, planuota metodinė pagalba ir konsultacijos mokytojams vėluoja ir yra vykdomos jau mokslo metų pabaigoje.

ELTA