Vilniaus savivaldybė įsigijo 12 butų, kurie bus skirti žmonėms su psichosocialine ir intelekto negalia

photo_4135664
Vilnius
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto savivaldybė įsigijo 12 naujų butų, kurie bus skirti tiek žmonėms su psichosocialine, tiek su intelekto negalia. Šiuose butuose padedami socialinių darbuotojų iš viso galės gyventi 24 žmonės.

Kaip nurodo Vilniaus savivaldybė, toks sprendimas padės ne tik plėsti bendruomenines paslaugas, bet ir patenkins 16 laukiančiųjų eilėje poreikį gauti apsaugoto būsto paslaugas.

„Labai džiaugiuosi, kad paraleliai mieste plečiama sąlyginai nauja apsaugoto būsto paslauga. Siekiame, kad žmonės su intelekto ir psichosocialine negalia priklausomai nuo jų individualios situacijos turėtų skirtingas galimybes gyventi kuo savarankiškiau, gauti paslaugas ir reikiamą pagalbą bendruomenėje“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Simona Bieliūnė.

Savivaldybė nurodo, kad gyvenantiems apsaugotame būste žmonėms su negalia atlikti kasdienius darbus, ugdytis savarankiškumą, ieškotis darbo, tvarkytis finansus, planuotis laiką ir kitus savarankiško gyvenimo klausimus padės atvejo vadybininkai (socialiniai darbuotojai). Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, tokia paslauga gali būti tęsiama iki trejų metų.

Tam, kad sostinėje būtų plečiama apsaugoto būsto paslauga 2023 m. pabaigoje įsigyta 12 ne senesnės nei 2020 m. statybos trijų kambarių butų. Gyventojai į šiuos būstus persikraustys jau artimiausiu metu. Kiekviename bute gyvens po du žmones.

Naujai įsigytuose apsaugoto būsto paslaugas užtikrins Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, kuriems patikėjimo teise perduota 14 butų.

Butai ir jų įrengimas savivaldybei kainavo 2,1 mln. Eur. Šių butų įsigijimas yra dalis ES lėšomis finansuojamo projekto „Vilniaus miesto bendruomeninių socialinių paslaugų plėtra proto ir (arba) psichikos negalią turintiems žmonėms“. Pagal šį projektą Vilniuje iš viso nupirkta 14 butų, sukurtos 32 apsaugoto būsto paslaugai teikti reikalingos vietos.

Šiuo metu Vilniuje apsaugoto būsto paslauga naudojasi 16 žmonių. Apsaugoto būsto paslaugas vilniečiams teikia 4 nevyriausybinės organizacijos, kurioms suteikta teisė teikti akredituotą socialinę priežiūrą.