Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Tradiciškai, kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai susirinko priimti aktualių ir svarbių gyventojams sprendimų. Dėl įvesto karantino šalyje, tarybos nariai posėdžiavo nuotoliniu būdu ir elektroninių ryšių pagalba priėmė 23 sprendimo projektus.
Prie virtualaus posėdžio taip pat prisijungė ir Vyriausybės atstovas Julius Arlauskas bei vyr. patarėjas Rokas Jonikas, kiti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Nuotoliniame posėdyje dalyvavo ir bendrovės „Homanit Lietuva“ direktorius Andrius Ostraukas, kuris tarybos posėdžio pabaigoje papasakojo apie planuojamą bendrovės veiklą Pagiriuose. Tiesioginę transliaciją galima buvo stebėti Savivaldybės YouTube kanale.
Patikslintame 2020-2022 m. strateginiame veiklos plane – naujos priemonės švietimo srityje
Tarybos posėdžio pradžioje tarybos nariai patvirtino papildytą Vilniaus rajono savivaldybės 2020-2022 m. strateginį veiklos planą. Švietimo kokybės ir prieinamumo gerinimo programos 1 tikslo ,,Užtikrinti sklandų ugdymo procesą rajono ugdymo įstaigose“ 1 uždavinys „Užtikrinti, kad rajono ugdymo įstaigų tinklas patenkintų gyventojų poreikius“ buvo papildytas priemonėmis 02.01.01.39 „Kokybės krepšelis“ ir 02.01.01.40 „Skaitmeninio ugdymo plėtra“.
Įgyvendinant priemonę „Kokybės krepšelis“, siekiama gerinti Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų mokinių pasiekimus, organizuojant mokinių konsultacijas, kitą mokymosi pagalbą, ugdymo aplinką, tiriamąją ir kūrybinę mokinių veiklą bei tobulinant mokytojų kvalifikaciją ir kt. Šios priemonės įgyvendinime dalyvaus 10 Vilniaus rajono švietimo įstaigų.
Nuotolinis vaikų ugdymas pandemijos dėl Covid-19 metu išryškino skaitmeninimo ir informacinio raštingumo svarbą. Siekiant pagerinti nuotolinio ugdymo kokybę, savivaldybėms yra skiriamos mokymo lėšos skaitmeninio ugdymo plėtrai. Įgyvendinant priemonę „Skaitmeninio ugdymo plėtra“ bus įgyti skaitmeniniai mokymo(si) ištekliai, priemonės bei informacinių ir komunikacinių technologijų įranga, nemažas dėmesys bus ir mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas.
Papildomos patalpos Vilniaus r. PPT veiklai
Siekiant didinti Vilniaus rajono pedagoginės psichologinės tarnybos (PPT) teikiamų paslaugų kokybę, įstaigai bus perduotos papildomos patalpos – bendrabučio, esančio Vilniaus r., Nemenčinės m., A. Mickevičiaus g. 16, dalis. Šiuo metu pasitikėjimo teise turtą valdo Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija, tačiau šios patalpos švietimo įstaigos funkcijoms vykdyti nereikalingos.
PPT dalyvauja projekto „Vilniaus rajono savivaldybės klientų aptarnavimo, paslaugų kokybės gerinimo ir piliečių chartijos parengimo paslaugos“ III dalyje „VRPPT teikiamų švietimo pagalbos paslaugų organizavimo ir klientų aptarnavimo proceso tobulinimas ir optimizavimas“, todėl perduotos patalpos yra reikalingos užtikrinti tinkamą teikiamų paslaugų kokybę.
Patalpos, kurių plotas 37,97 kv. m, bus suremontuotos. Čia bus įrengta erdvė, tinkanti vaikų užsiėmimas ir mokymams vykdyti.
Pakeistas mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas, patvirtinta kaina už dienos socialinę globą
Nuotoliniu būdu balsavę tarybos nariai pritarė 2015 m. sprendimu Nr. T3-95 patvirtinto Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo pakeitimams. Vadovaujantis socialinių paslaugų valdymo, skyrimo ir teikimo socialinio teisingumo principu, asmens (šeimos) finansinės galimybės mokėti už socialines paslaugas neturi įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti socialines paslaugas, tad patvirtinti tvarkos aprašo pakeitimai numato mokėjimų už paslaugas diferencijavimą: mažesnes pajamas gaunančių paslaugų gavėjų mokėjimai bus mažesni nei dideles pajamas gaunančių asmenų.
Pagal naują tvarką, mokėjimo dydis už vieną kalendorinį mėnesį teikiamas dienos socialinės globos paslaugas vienam gyvenančiam asmeniui sudaro:
- 10 procentų asmens pajamų, kai asmens gaunamos pajamos yra mažesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį;
- 15 procentų asmens pajamų, kai asmens gaunamos pajamos yra didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį;
- 20 procentų asmens pajamų, kai asmens gaunamos pajamos yra didesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, bet mažesnės už keturgubą valstybės remiamų pajamų dydį;
- 25 procentai asmens pajamų, kai asmens gaunamos pajamos yra didesnės už keturgubą valstybės remiamų pajamų dydį, bet mažesnės už šešis valstybės remiamų pajamų dydžius;
- 30 procentų asmens pajamų, kai asmens gaunamos pajamos viršija šešis remiamų pajamų dydžius.
Mokėjimo dydis už vieną kalendorinį mėnesį teikiamas dienos socialinės globos paslaugas asmeniui, gyvenančiam šeimoje:
- 20 procentų asmens pajamų, kai pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį;
- 30 procentų asmens pajamų, kai pajamos vienam šeimos nariui yra didesnės už valstybės remiamų pajamų trigubą dydį, bet mažesnės už keturgubą valstybės remiamų pajamų dydį;
- 40 procentų asmens pajamų, kai pajamos vienam šeimos nariui yra didesnės už valstybės remiamų pajamų keturgubą dydį, bet mažesnės už penkiagubą valstybės remiamų pajamų dydį;
- 50 procentų asmens pajamų, kai pajamos vienam šeimos nariui yra didesnės už penkiagubą valstybės remiamų pajamų dydį.
Skirtumą tarp dienos socialinės globos kainos ir asmens mokėjimo už dienos socialinę globą padengia Savivaldybė iš savivaldybės biudžeto lėšų arba savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams socialinėms paslaugoms organizuoti, bet ne daugiau kaip Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytas maksimalus dienos socialinės globos išlaidų finansavimo dydis.
Atsižvelgiant į padidėjusias išlaidas teikiant dienos socialinės globos paslaugas, tarybos nariai taip pat pritarė naujai nustatytai dienos socialinės globos kainai. Dienos socialinės globos paslaugą teikia Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro darbuotojai paslaugų gavėjų namuose. Šios paslaugos kaina padidinta iki 5,15 Eur per valandą, tačiau paslaugos kainos nustatymas neturės įtakos asmens (šeimos) galimybėms gauti dienos socialinės globos paslaugas.
Socialinė globa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto tikslinės dotacijos lėšų, skirtų asmenims su sunkia negalia socialinei globai organizuoti ir iš savivaldybės biudžeto lėšų.
Sprendimai teritorijų planavimo srityje
Tarybos posėdžio metu buvo patvirtintas siūlymas suteikti Rūdninkų gatvės pavadinimą Keturiasdešimt Totorių k., Pagirių sen.. Toks pats pavadinimas yra įregistruotas Melekonių k. ir Pagirių k. Gatvės pavadinimas suteiktas atsižvelgiant į tai, kad kai gatvė sutampa su kitos gyvenamosios vietovės riba ir pastatai, jų kompleksai ar korpusai yra abiejose gatvės pusėse, tokiai gatvei suteikiamas toks pats pavadinimas abiejose gyvenamosiose vietovėse.
Tarybos nariai taip pat patvirtino sprendimo projektą dėl Pievų g. trasos pertvarkymo bei pratęsimo Maišiagalos mstl. Trasa bus pertvarkyta ir pratęsta tam, kad būtų įmanoma suteikti adresus nuo artimiausiai esančios gatvės bei kad gatvės ašinė linija patektų į gatvės kontūrą.
Pristatyta bendrovės „Homanit Lietuva“ planuojama veikla Pagiriuose
Posėdžio pabaigoje bendrovės „Homanit Lietuva“ direktorius Andrius Ostraukas papasakojo apie planuojamą bendrovės veiklą Pagiriuose. Bendrovė „Homanit“ Pagirių kaime įsigijo 77 ha sklypą, kuriame artimiausiu metu pradės medžio plaušų plokščių gamyklos projektavimo darbus. Planuojama, kad gamykla Pagiriuose savo veiklą pradės 2022 m.
Bendrovės direktorius tarybos nariams išsamiai papasakojo ir apie visų reikiamų procedūrų atlikimą, teigdamas, kad bendrovės veikla netrukdys bendruomenės gyventojų gerbūviui. Prieš statybą bus atliktas poveikio aplinkai vertinimas. Taip pat planuojama įrengti aplinkkelį – atskirą kelią, kuris vestų į gamyklos teritoriją, kad važiuojantis sunkiasvoris transportas nekeltų gyventojams triukšmo ar kitų nepatogumų.
A. Ostraukas pabrėžė, kad planuojant veiklą svarbu įtraukti vietos gyventojus ir juos gerai informuoti, todėl gruodžio 2 d., trečiadienį, 17 val. kviečia Pagirių gyventojus ir kitus suinteresuotus asmenis į susitikimą su „Homanit Lietuva“ atstovais dėl planuojamos bendrovės veiklos Pagiriuose. Susitikimo metu bus pristatyta bendrovės veikla ir istorija, aptarti planai ir artimiausių veiksmų eiga, tarp kurių – ir įsipareigojimas atlikti skaidrų ir išsamų poveikio aplinkai vertinimą. Susitikimo tikslas – užmegzti ir toliau stiprinti tvarų dialogą su bendruomenės nariais, todėl jo metu bendrovės atstovai taip pat atsakys į Jums rūpinčius klausimus.
Primename, kad daugiau informacijos apie Tarybos posėdžio metu priimtus sprendimus, jų vykdymą bei kitas aktualijas galite rasti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt.