REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Rugpjūčio 24 d. 08:06

Vilniaus rajono gyventojas per investicinį sukčiavimą prarado 8,9 tūkst. eurų

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


276144

Į policiją kreipęsis Vilniaus rajono gyventojas teigia nukentėjęs nuo investinio sukčiavimo ir praradęs 8,9 tūkst. eurų.

Trečiadienį Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 43 metų vyro pranešimą.

Jis teigė, kad nuo birželio 30 iki rugpjūčio 7 dienos, Vilniaus rajone, nenustatyti asmenys per internetinę investavimo platformą apgaule iš jo išviliojo pinigus.

Policija surinko medžiagą dėl sukčiavimo.

Lietuvos bankų asociacija sako, kad finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių antrąjį šių metų ketvirtį išviliojo apie 2,5 mln. eurų, o sustabdytų bei atgautų lėšų suma siekė apie 1,9 mln. eurų.

Asociacijos teigimu, fiksuojama vis daugiau sukčiams sėkmingų incidentų: balandį–birželį finansų įstaigose užfiksuoti 2951 atvejis, kai nusikaltėliams pavyko išvilioti pinigus (pernai tuo pat metu – 2454), o vidutinė išviliota suma sumažėjo maždaug dukart – nuo 1588 pernai iki 856 eurų šiemet.

Finansų įstaigoms antrąjį ketvirtį pavyko iš sukčių atgauti apie 200 tūkst. eurų, dar apie 1,7 mln. eurų buvo sustabdyta.

Populiariausias sukčių būdas išvilioti pinigus tebėra vadinamasis „fišingas“ (angl. phishing), kai gyventojams siunčiama suklastota SMS žinutė ar elektroninis laiškas siekiant išvilioti asmens duomenis ir pavogti pinigus iš sąskaitos – antrąjį ketvirtį buvo 1698 tokie atvejai (pernai 1533).

Be to, šiemet dukart padaugėjo investicinio sukčiavimo atvejų – 440 (pernai 204), kai sukčiai gyventojams siūlo investuoti į patrauklią grąžą generuojančius investicinius produktus.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA