„Vilniaus pergalės“ produkcija – Rusijos parduotuvių lentynose: įmonės direktorius tai vadina gaminių „nutekėjimu“

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

„Vilniaus pergalė“ generalinis direktorius Rolandas Jančeris sureagavo į trečiadienį socialiniame tinkle pasirodžiusias „Pergalės“ produkcijos Rusijos parduotuvių lentynose, nuotraukas.

R. Jančeris sako norintis pabrėžti, kad iš įmonės pusės veiksmų dėl šios situacijos imtasi dar prieš kelis mėnesius.


„Kadangi jau buvome gavę signalų, nuotraukų iš socialinių tinklų, kad mūsų produkcija be mūsų žinios prekiaujama Rusijoje, prieš porą mėnesių ėmėmės aiškintis, per kurią šalį ir kokiais būdais jį patenka į prekybos vietas, nes su Rusijos rinka ir distributoriais nebendradarbiaujame jau metus – verslo santykius nutraukėme iškart, kai ši šalis pradėjo karinius veiksmus prieš Ukrainą.


Esame padarę konkrečių sprendimų, kurie užtikrins, kad tokių spragų nebeliktų ir būdų per tarpines šalis nelegaliai pristatyti „Pergalės” produkciją į Rusiją nebūtų įmanoma – gruodį kategoriškai įpareigojome distributorius į sankcijų paketą neįtrauktose šalyse mūsų produkcijos į Rusiją ir Baltarusiją nevežti. Žinoma, kadangi apie tokį mūsų gaminių „nutekėjimą“ sužinojome per vėlai, dalis produkcijos vis dar gali būti Rusijos prekybos centruose, kol jų likučiai nepasibaigs“, – pranešime žiniasklaidai teigia įmonės vadovas.


R. Jančeris prideda, kad nuo pat pirmų karo dienų įmonė palaiko Ukrainą ir remia jos gyventojus bei karius.


„Esame saldumynų fabrikas, tad į Ukrainos frontą per savo partnerius šioje šalyje esame išsiuntę ne vieną vilkiką saldumynų – tarp jų yra net 23 tūkstančiai juodojo šokolado plytelių. Tai geriausias laikinas sprendimas esant maisto trūkumui, nes dėl didelės šokolado energetinės vertės ir patogios formos, kariai ir paprasti gyventojai būtiną dienos kalorijų normą gali gauti bet kokiomis sąlygomis“, – sako R. Jančeris.


Jis teigia, kad be šios iniciatyvos, per karo metus įmonė taip pat rėmė ukrainiečių vaikams skirtus renginius Lietuvoje, prisidėjo ir prie ne vienos asmeninės aktyvistų iniciatyvos šiems vežant paramą Ukrainos kariams, todėl įmonės pozicija yra vienareikšmiška ir labai aiški.


„Mes norime ir tikimės Ukrainos pergalės be jokių kompromisų“, – po nuotraukų, kuriose matyti įmonės produkcija Rusijos parduotuvių lentynose, pasirodymo tikino „Pergalės“ vadovas R. Jančeris.


Anksčiau trečiadienį tokiomis nuotraukomis „Facebook“ tinkle, asmeninėje paskyroje, pasidalijo visuomenės veikėjas, „1K“ paramos Ukrainai fondo įkūrėjas, Oleg Šurajev.


„Sėdžiu Vilniuje ir geriu kavą, šalia du rusai kalba kaip sunku dabar daryti verslą per Lietuvą su baltarusija ir rusija. Kaip gi sunku dabar prekiaut, nes „prikurta sankcinių nesąmonių“ ir kaip čia valstybė nekenčia verslo. Negražu klausytis svetimų pokalbių, bet labai sunku susilaikyti, rimtai.


Pergalės saldainiai rusijoj, volfas rusijoj ir visur kaip buvo taip ir yra, net po mūsų skandalų ir jų puolimo „Olegas manipulioja“. Nežmonės, rimtai.


Logistika ir pardavimai į Kazachstaną ar Armėniją ar Gruziją.


Modus grupė baltarusijoj (linkėjimai citybee), statybų verslai, senukai baltarusijoj. Aš jau puikiai pradedu suprast Kauno krabą „tai o kodėl visiems galima, o man ne?“.


Aš žinau ką su šitais verslais daryti, bet aš sėsiu į kalėjimą, todėl tiesiog neturiu nervų ir rašau čia, primenu. Mes durneliai aukokim, eikim į protestus, o Lietuvos perekupai smagiai praleis laiką, kol vyksta genocidas“, – socialiniame tinkle dalijosi O. Šurajev.


Jis pridėjo, kad „Pergalės“ produkcijos nuotraukos Rusijoje darytos 2023-ųjų vasario 7 dieną.