REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 4 d. 12:58

Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje moterys ragina Seimą ratifikuoti Stambulo konvenciją

Vilnius

Dainiaus Labučio / ELTA nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


266272

Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje ketvirtadienį surengta pilietinė gatvės akcija, skirta paskatinti Seimo narius ratifikuoti Stambulo konvenciją. Anot akcijos organizatorės, asociacijos „Vilniaus Moterų namai“ atstovės Elingos Zelionkaitės, smurto aukos Lietuvoje vis dar sulaukia visuomenės kaltinimų.

„Iš tiesų tai mūsų labai dažnai rengiama akcija, kuria siekiame paskatinti Seimą ratifikuoti pagaliau Stambulo konvenciją, kad Lietuvos moterys, mergaitės saugiai jaustųsi visuomenėje“, – surengtoje akcijoje „Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją“ Eltai teigė E. Zelionkaitė.

„Nes vis dėlto dar smurto aukos sulaukia tikrai labai daug ir visuomenės kaltinimų, ką dabar matome ir žiniasklaidoje, visuomenėje. Mes siekiame, kad mūsų dukros, mergaitės augtų saugesnėje visuomenėje“, – pridūrė asociacijos atstovė.

Anot organizatorių, akcijos tikslas – paskatinti Seimą ratifikuoti Konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo.

ELTA primena, kad Lietuva Stambulo konvenciją pasirašė 2013 m., o 2018 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė ją ratifikuoti Seimui.

Vis tik, Lietuvoje dalis parlamentarų ir visuomenės priešinasi Stambulo konvencijos ratifikavimui. Kada prie šio klausimo Seimas grįš, kol kas nėra aišku.

2021-aisiais Lietuvoje surengtas „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ mitingas prieš valdančiųjų siekį priimti ratifikuoti Stambulo konvenciją ir priimti Partnerystės įstatymą. Organizatoriai tuo metu tvirtino, kad dėl šių įstatymų iškilo grėsmė tradicinei šeimai bei tradicinėms vertybėms.

Tais pačiais metais Turkija, kurios mieste Stambule 2011 m. Konvenciją pasirašė 45 šalys ir Europos Sąjunga, oficialiai pasitraukė iš tarptautinio susitarimo kovai su smurtu prieš moteris ir prievarta šeimoje.

Stambulo konvencijoje teigiama, kad vyriausybės turėtų priimtų teisės aktus, skirtus baudžiamajam persekiojimui už atitinkamus nusikaltimus, įskaitant išžaginimą santuokoje ir moterų lytinių organų žalojimą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA