Vilniaus mokytojų namai bus likviduojami

69379fe5ad8c4fe60b4eec02566b4a243a2ce350
Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Viktorija Smirnovaitė (ELTA) Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Sostinės taryba pritarė prie „Vilniaus kultūros centro“ prijungti Vilniaus mokytojų namus, pastarąją įstaigą likviduojant. Keturių komitetų patvirtintą siūlymą palaikė 30 tarybos narių, prieš balsavo 4, susilaikiusiųjų buvo 10.

Pritarta, kad Vilniaus mokytojų namų veikla būtų nutraukiama įstaigą likviduojant, o jos darbuotojai būtų perkeliami dirbti į biudžetinę įstaigą „Vilniaus kultūros centrą“. Pažymima, kad iki šiol mokytojų namų užduotimi buvęs Šv. Kotrynos bažnyčios administravimas nuo šių metų liepos 1 d. būtų perduotas „Vilniaus kultūros centrui“.

„Vilniaus mokytojų namai neatsiejami nuo kultūrinės veiklos jau daugelį metų, tačiau iki šiol pastatas neturėjo bendros kultūrinės koncepcijos. Mokytojų namų prijungimas prie kultūrinius miesto renginius koordinuojančios įstaigos leis geriau įveiklinti kūrybines patalpas, racionaliau paskirstyti lėšas, kultūros bendruomenei kurs geresnes sąlygas, o vilniečiams – pasiūlys platesnį kultūros paslaugų spektrą“, – savivaldybės išplatintame pranešime cituojama Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Nurodoma, kad Vilniaus mokytojų namai panaudos teise valdo 3 797 kv. metrus patalpų sostinės Vilniaus gatvėje. Dar 1 235 kv. m. patalpų tuo pačiu adresu Vilniaus miesto savivaldybės administracija panaudos teise yra suteikusi kultūrines veiklas vykdančioms organizacijoms.
Be to, 1 084 kv. m. savivaldybės administracijos yra išnuomoti kultūrines veiklas vykdančioms organizacijoms, o 422 kv. m. yra išnuomoti maitinimo veiklas vykdančioms organizacijoms.

Pritarus Mokytojų namų likvidavimui, visas įstaigos valdomas turtas patikėjimo teise bus apjungiamas ir perduotas „Vilniaus kultūros centrui“.
Įstaigos likvidatore pasiūlyta Indrė Galinauskienė, jos mėnesinę algą nustatant 1350 eurų atskaičius mokesčius. Pažymima, kad Vilniaus mokytojų namai turės būti likviduoti ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo sprendimo įsigaliojimo dienos.

Ir nors didžioji dalis miesto tarybos sprendimui pritarė, taryboje klausimas kritikuotas dėl jo skubos ir siūlymo projektą tvirtinti tik viena balsavimo stadija. Taip pat pasigirdo siūlymų pakeisti juridinį „Vilniaus kultūros centro“ statusą iš biudžetinės įstaigos į viešąją, siekiant supaprastinti lėšų ir turto disponavimą.

ELTA primena, kad apie tai, jog Vilniaus miesto savivaldybė svarsto apie Mokytojų namų likvidavimą, praėjusią savaitę paskelbė portalas „15 min“. Sostinės savivaldybė akcentuoja, kad tai yra teisinis procesas, kurio tikslas sujungti biudžetinę ir viešąją įstaigą. Be to, pokyčiai reikalingi, nes Mokytojų namai beveik neorganizuoja veiklų, nors administruoja daug patalpų.