Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centras pirmasis pradėjo teikti izoliavimo paslaugas

Vilnius
Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro vadovas Martynas Marcinkevičius ir Bendrųjų tarnybų vadovas Vidmantas Eigėlis su lauknešėliu izoliuotajam.
Janina Utkuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Iškilus koronoviruso grėsmei, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis. Jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centras pirmasis šalyje suskubo į pagalbą. Vienas iš ligoninės korpusų parengtas priimti pusšimtį žmonių saviizoliacijai. Patalpos atitinka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro higienos sąlygų reikalavimus. Pasirengimo darbai baigiami ir, nors dar nėra aišku, kaip bus organizuojamas visas aprūpinimas izoliuotiems asmenims, pirmasis toks asmuo jau priimtas į atlaisvintas patalpas. Jis naktį iš užsienio parskrido į Vilniaus oro uostą, neserga, tačiau turėjo kontaktų su galbūt sergančiaisiais. Įstaigos direktorius Martynas Marcinkevičius į naują iššūkį reagavo žaibiškai ir kartu su Bendrųjų tarnybų vadovu Vidmantu Eigėliu pasirūpino maisto daviniu ir būtiniausiais higienos reikmenimis. Ryšys su šiuo asmeniu palaikomas telefonu. Izoliuotasis jaučiasi gerai.

Esame dėkingi visam ligoninės personalui už susitelkimą! Kartu mes įveiksime ir šį išbandymą.