Vilniaus miegamuosiuose rajonuose šiemet buvo sulaikyti 32 narkotikų platintojai

15JK2014120902720001
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Aštuoniuose Vilniaus miegamuosiuose rajonuose šiemet buvo sulaikyti 32 narkotikų platintojai, ketvirtadienį pranešė policija.

„Šiais metais Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai ypatingą dėmesį skiria narkotinių medžiagų platinimo ir šiuo metu nevaldomai plintančio vartojimo atvejams nustatyti ir ištirti“, – rašoma policijos pranešime.

Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai sistemingai dirba Šeškinės, Lazdynų, Pilaitės, Karoliniškių, Pašilaičių, Justiniškių, Fabijoniškių, Viršuliškių mikrorajonuose.

Per šiuos metus Vilniaus miesto penktajame policijos komisariate pradėtas 21 ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo įvairių rūšių narkotinėmis medžiagomis.

Pareigūnai išaiškino narkotinių medžiagų platinimo atvejus – buvo sulaikyti 39 asmenys, kurie įsigijo ir su savimi turėjo narkotines medžiagas, ir 32 asmenys, platinę jas.

Iš sulaikytų asmenų buvo paimta daugiau nei 20 tūkst. 135 eurai, galimai įgyti iš nusikalstamų veikų.

Per sulaikymus ir kratas buvo rasta: karfentanilio (itin pavojingas sintetinis narkotikas, kurio 0,018 gramo yra labai didelis narkotinių medžiagų kiekis) 0,03 gramo; amfetamino (stimuliuojantis narkotikas, kurio 100 gramų yra labai didelis narkotinių medžiagų kiekis) – 209 gramai; kristalų (matanfetamino atmaina, kuri sparčiai naikina organizmą, labai didelis jų kiekis yra 100 g) 3,1 kilogramo; kanapių ir jų dalių – daugiau nei 288 gramų, kitų narkotinių bei psichotropinių medžiagų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų. 

Rugsėjo pabaigoje komisariato pareigūnai sulaikė dar vieną asmenį, platinusį narkotines medžiagas. Per sulaikymą jis bandė priešintis policijos pareigūnams, tačiau, panaudojus fizinės prievartos veiksmus, buvo sulaikytas. Sulaikymo ir kratų metu buvo rasta galimai nusikalstamu būdu įgytų piniginių lėšų, narkotinių medžiagų, svėrimo, fasavimo ir pakavimo priemonių.

Vilniaus miesto penktajame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros 5-asis skyrius.