PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Balandžio 23 d. 13:30

Vilniaus meras populiarina ploggingą - šiukšlių rinkimą bėgant (vaizdo įrašas)

Vilnius

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


35415

Greito ir modernaus Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien akcijoje DAROM dalyvavo kitaip – ploggino. Tai - Švedijoje gimęs ir sparčiai visame pasaulyje populiarėjantis užsiėmimas, kurio metu žmonės bėgdami renka pakeliui pasitaikiusias šiukšles: ir pasportuoja, ir sutvarko aplinką.


Foto galerija:

i6y5y6402849.jpg
if2ewa402851.jpg
iy5ga1402852.jpg
iu0ai4402850.jpg
v-igvzvd402847.jpg

„Noriu pasiūlyti akcijai Darom ir visiems žmonėms – ploggingą. Tai puikus būdas praleisti laiką gamtoje, pasportuoti ir gražinti aplinką. Aš pats eidamas pasivaikščioti su vaikais visada pasiimu maišelį ir jei randame šiukšlių, jas renkame, todėl visus žmones kviečiu ne tik nešiukšlinti, bet ir pakelti šiukšlę, jei pamatote,“ – bėgdamas pasakojo Vilniaus meras.

Visoje Europoje sparčiai populiarėjantis laisvalaikio leidimo ir sveikos gyvensenos būdas tikimasi paplis ir tarp vilniečių. Medikų teigimu, plogginant dirba visas kūnas - bėgimo metu kojos raumenys, o keliant šiukšles - nugaros.

Šiandien vilniečiai ir miesto svečiai pasinėrė į pavasarinę aplinkos tvarkymo akciją „Darom 2018“. Akcijos dalyviai net 37 tvarkymo taškuose rinko šiukšles, šlavė, valė grafičius nuo sienų – tvarkė mylimą miestą.

Vilniaus savivaldybė remia vieną didžiausią tvarkymosi akciją: parūpino šiukšlių maišų surinktoms atliekoms, susitarė su atliekų vežėjais, kad po talkos surinktos šiukšlės iš bendrojo naudojimo teritorijų ar viešųjų erdvių būtų operatyviai išvežtos. Taip pat planuojama, kad visuose 37 taškuose bus viešosios tvarkos darbuotojai, kurie pasirūpins, kad atliekų surinkimo taškai po akcijos nevirstų nelegaliais sąvartynais.

Kasmet, jau tradicija tapusios iniciatyvos „Mes darom!“ atstovai sako, kad Vilniaus apylinkėse akcijos metu neretai aptinka per metus tose pačiose vietose piktybiškai užaugusių atliekų ir padangų kalnus.

Pavyzdžiui, 2015 ir 2016 m. šiai problemai spręsti Vilniuje buvo skirta po 150 tūkst. eurų, praėjusiais metais – 130 tūkst. eurų. Apie 15 tūkst. eurų kasmet yra skiriama „Mes darom!“ akcijų metu surinktų atliekų išvežimui.