Vilniaus ir Raseinių rajonų merai sutarė bendradarbiauti kultūros srityje

0001_dsc02311_1693570305
Raseiniai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Raseinių rajono savivaldybė

Praėjusį ketvirtadienį Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius susitiko su Vilniaus rajono savivaldybės meru Robertu Duchnevičiumi. Pagrindinis susitikimo tikslas buvo pakviesti Vilniaus rajono gyventojus ir ypač gausią čia gyvenančią lenkų bendruomenę į Didžiuosius Šiluvos atlaidus rugsėjo 7-15 dienomis, kurių metu bus aukojamos šv. Mišios lenkų kalba, bei paskatinti šia žinute pasidalinti ir pačią Vilniaus rajono savivaldybę.

Susitikimo metu merai ne tik diskutavo apie Šiluvos atlaidus, bet ir apžiūrėjo Nemenčinės daugiafunkcį kultūros centrą, Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio muziejų, Maišiagalos tradicinių amatų centrą (Houvaltų dvarą). Taip pat abiejų merų iniciatyva buvo susitarta inicijuoti savivaldybių bendradarbiavimą kultūros ir turizmo srityje.
 
„Džiugu, kad Lietuvos savivaldybių merai domisi mūsų rajonu. Čia yra daug įdomių pažintinių vietų, kurias gali atrasti ne tik vietos gyventojai, bet ir svečiai. Vilniaus rajonas išsiskiria tuo, kad jame gyvena daug skirtingų tautinių bendruomenių, vis labiau daugėja naujakurių. Vilniaus kraštas tikrai gali sudominti ne vieną, todėl palaikau iniciatyvą į mūsų rajono kultūros pažinimą įtraukti kuo daugiau Lietuvos gyventojų“, – teigė Vilniaus rajono meras R. Duchnevičius.
 
Apsilankymo Vilniaus rajone metu R. Duchnevičius ir A. Nekrošius sutarė pradėti bendradarbiavimą kultūros ir turizmo srityje. Savivaldybių vadovai aptarė, kad būtų galima organizuoti nemokamą gyventojų nuvežimą iš vieno rajono į kitą kultūros renginių metu ar vykdant ekskursijas po lankytinas vietas.
 
Iš karto po šio vizito, Raseinių rajono savivaldybės meras ir kartu vykęs vicemeras Mingaudas Tamaliūnas bei Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė apsilankė ir Šalčininkų rajono savivaldybėje, kurios atstovai taip pat buvo pakviesti dalyvauti Didžiuosiuose Šiluvos atlaiduose.
 
„Tai buvo visapusiškai naudingi susitikimai, tiek Vilniaus, tiek ir Šalčininkų rajonuose. Plačiau paskleidėme žinutę apie mūsų tradicinę Šilinių šventę, pasidalinome gerąja patirtimi kultūros ir turizmo srityse bei užmezgėme glaudžius bendradarbiavimo santykius su abiejų rajonų vadovais. Neabejoju, kad netolimoje ateityje įprasminsime susitikimuose aptartus sutarimus“, – apie ketvirtadienį vykusius vizitus kalbėjo meras A. Nekrošius.