REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Rugsėjo 7 d. 10:47

Vilniaus gatvėse liesis „Džiaugsmo fiesta“

Vilnius

Organizatorių nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


97996

Harė Krišna judėjimo nariai šeštadienį kviečia visus susipažinti su gilia Indijos kultūrine-dvasine tradicija šventėje „Džiaugsmo fiesta - Rathajatra“. Tai viena paslaptingiausių švenčių pasaulyje, kai miesto gatvės prisipildo dvasinės nuotaikos, laimės ir išminties.

Šventė popietę prasidės sostinės S. Moniuškos skvere, šalia Mokytojų namų. Bus atliekamas kerintis vedinis ritualas - arati, nuraminantis ir laime užpildantis kiekvieno stebėtojo širdį. Vėliau iš S. Moniuškos skvero pajudės iškilminga eisena su papuoštu dideliu ir spalvingu vežimu, simbolizuojančiu visos visatos kūrėjo pasižvalgymą po miestą. Šis vežimas bus tempiamas Vilniaus, Vokiečių, Rotušės, Didžiąja, Pilies gatvėmis, Katedros aikšte ir Gedimino prospektu iki Kudirkos aikštės. Eisenos metu, pasak organizatorių, bus šokama bei giedamos giesmės istorine sanskrito kalba.

Kudirkos aikštėje visų lauks renginio koncertas su garsiais Lietuvos atlikėjais: Ieva Zasimauskaite, Edgaru Lubiu, Egle Sirvidyte, Kupido, Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos šokėjais. Tradicinius indiškus šokius taip pat atliks Gauranataraja (Latvija). Programos metu bus galima pasivaišinti gardžiais vegetariniais patiekalais, įsigyti knygų, pasidaryti laikiną chna tatuiruotę, apsirengti indiškais drabužiais ir nusifotografuoti egzotiškame fone, gauti vedinio astrologo konsultaciją. Suaugusieji šventėje gal atras įkvėpimą ir atsakymus į klausimus, kurie kyla kiekvienam mąstančiam žmogui, o vaikų lauks jiems paruošta jauki ir įdomi erdvė.

Pirmoji „Rathajatra“ šventė vakaruose vyko San Franciske 1967 m. Nuo tada ji rengiama vis naujose šalyse bei pritraukia daugybę žmonių.

„Ši šventė labai simboliška. Ji peržengia religinius ir kultūrinius skirtumus bei nesutarimus. Puryje, Orisos valstijoje, Indijoje Rathajatros šventė vyksta tūkstančius metų ir kasmet sutraukia milijonus hinduistų, musulmonų, budistų ir krikščionių. Ši šventė kviečia mus atsigręžti į savo vidų ir joje atrasti gėrį, taiką ir meilę“, – sako vienas iš šventės organizatorių Saulius Domarkas.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA