Vilniaus centrinei bibliotekai – tarptautinis apdovanojimas

Vilnius
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka įvertinta tarptautiniu EIFL pasaulio viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimu už virtualios biblioterapijos projektą „Atvirumo s@la“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Atvirumo s@los“ platformoje vyksta virtualūs terapinio skaitymo ir pasakojimo užsiėmimai vaikams ir jų tėvams. Susitikimus veda psichologai, biblioterapijos ir meno terapijos specialistai. Dalyvauti kviečiami vaikai ir jų tėvai, susiduriantys su emociniais, psichinės sveikatos, elgesio, socialinių santykių užmezgimo sunkumais.
 
„Kurdami „Atvirumo s@lą“ siekėme technologijų pagalba padėti vaikams ir jų šeimoms susidoroti su įvairiais emociniais, bendravimo sunkumais. Džiaugiamės, kad iki šiol analogų pasaulyje neturinti biblioterapijos platforma susilaukė tarptautinio dėmesio“, – sako projekto vadovė Rita Venskūnienė.
 
Anot jos, į užsiėmimų grupes registruojasi šeimos, patiriančios problemų, susijusių su fiziniu, seksualiniu smurtu, patyčiomis, alkoholiu, narkotikais ir kt., todėl labai svarbu dalyviams užtikrinti saugią aplinką. Būtent virtuali žaidimo platforma sukuria saugumo jausmą ir skatina dalyvius atsiverti ir pasikalbėti su specialistais, kurie gali suteikti tolesnę pagalbą.
 
2022 m. dalyvauti „Atvirumo s@los“ susitikimuose buvo kviečiamos ir ukrainiečių šeimų grupės, sukurtas platformos meniu ukrainiečių kalba, taip pat vyko dailės terapijos užsiėmimai.
 
Virtuali biblioterapijos platforma „Atvirumo s@la“ pradėjo veikti 2016 m. Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Naujosios Vilnios filialas.