Vilkaviškyje prasidėjo Kalėdų laukimas – įžiebta miesto eglė

vilkaviškis
Vilkaviškis
Vilkaviškio rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio rajono savivaldybė

Gruodžio 8 d., penktadienį, Vilkaviškyje suspindo Kalėdų eglė.

 
Šventinė Eglės įžiebimo diena prasidėjo jau nuo pietų – J. Basanavičiaus aikštėje veikė Kalėdinė mugė, kurioje buvo galima įsigyti įvairiausių skanumynų bei pasidairyti dovanų idėjų.
 
Vakare pačioje miesto širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje – miesto gyventojus ir svečius sukvietė nuotaikinga Kalėdų eglutės įžiebimo šventė „Didžiosios Kalėdų paslaptys“.
 
Nors lauke spaudė šaltukas, tačiau eglės įžiebimo šventė sulaukė gausaus būrio vilkaviškiečių. Šventės metu tradiciškai vyko Lions klubo akcija „Kalėdų pyragas“. Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai buvo vaišinami karšta arbata, pačių klubo narių gamintais skanėstais.
 
Eglutės įžiebimo šventė prasidėjo Kalėdų Senelio sveikinimu bei kalėdine nuotaika spinduliuojančia Luko Liepinaičio daina. Susirinkusius vilkaviškiečius ir miesto svečius su gražia švente sveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Po sveikinimo žodžių atėjo ilgai lauktas momentas – Vilkaviškio miesto eglės įžiebimas. Į pagalbą įžiebiant eglutę buvo pakviestas Kalėdų Senelis. Jis kartu su vaikučiais sakė stebuklingus žodžius bei burtažodžius ir žaliaskarė pagaliau nušvito.
 
Įžiebta Vilkaviškio eglutė – tradiciškai gyva, puošni ir grožiu nenusileidžianti kitiems miestams. Kaip ir pernai, taip ir šiemet, eglutės puošmenose dominuoja baltos spalvos atspalviai. Ji papuošta tradiciniais šventiniais žaisliukais bei girliandomis.
 
Šalia papuoštos žaliaskarės išdėliotos didelės baltos lelijos ir dekoracija su užrašu „Vilkaviškis“, prie kurių šventiniu periodu visi norintys galės įsiamžinti.
 
Po pagrindinės miesto eglės įžiebimo niekas neskubėjo skirstytis namo. Šventinė eisena pajudėjo link miesto sodo, kur buvo įžiebta visa kalėdinių eglučių alėja. „Žiemos sodo“ eglučių alėjoje įstabaus grožio ir neįtikėtino išradingumo eglutės, kurias kūrė gausus būrys Vilkaviškio rajono savivaldybės įstaigų, įmonių, įvairių organizacijų, NVO, miesto gyventojų.
 
Eglučių tako įžiebimą papildė nuostabi lazerių projekcija „Žiemos pasaka“. Tai – „UHB Service“, Pilviškiuose verslą vystančios įmonės dovana Vilkaviškio miesto gyventojams ir svečiams. Miesto sode jaukią ir magišką aplinką jie kurs iki pat sausio 1 d.
 
Taip pat susirinkusiuosius miesto sode šildė kalėdinė arbatinė, o mažųjų šventės dalyvių laukė susitikimas su seneliu „Pro langelį pas senelį“.
Vilkaviškiečiai ir miesto svečiai nuo šiandien gali apžiūrėti ir pasigrožėti daugiau nei 50 išradingai papuoštų gyvų ir iš įvairiausių medžiagų sukurtų eglių.
 
Kalėdų eglė, eglučių alėja ir kiti šventiniai papuošimai tradiciškai mus džiugins iki pat sausio 6 dienos.
 

Dar daugiau naujienų apie eglutes visoje Lietuvoje ir lengvą pasiruošimą šventėms – Etaplius.lt rubrikoje „Lengvos Kalėdos“!