Vilkaviškis triukšmingai atšventė Užgavėnes

DSC_2494
Vilkaviškis
Vilkaviškio rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio rajono savivaldybė

Atėjus paskutiniam žiemos mėnesiui vis nekantriau pradedame laukti pavasario. Tam, kad jis neužtruktų ir paskubėtų sušildyti žemę, šiandien prie Vilkaviškio kultūros centro vyko Užgavėnių šventė, kurioje su trenksmu, linksmybėmis ir riebiais gardumynais susirinkusieji varė žiemą iš kiemo ir bandė prisišaukti pavasarį.

Šventėje netrūko trankios muzikos, smagių šokių, persirengėlių, juokų, na ir, žinoma, skanių blynų. O kaipgi Užgavėnių šventė be jų! Vyko jau tradicija tapęs „Blynų fiestos“ konkursas, kur buvo renkami gardžiausi blynai.

Konkurse dalyvavo Marijampolės profesinio centro Vilkaviškio skyrius, „G3 baras“, kavinė „Pegasas“, Vilkaviškio rajono pagyvenusių žmonių klubas „Rudenėlis”, kapela „Versmė“, „Virbalio vartų“ moterų klubas.

Dalyviai turėjo iškepti ir pateikti savo firminius blynus. O jau tų blynų kvapnumas ir gardumas! Skaniuosius blynus ragavo kompetentinga smaližių komisija – Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio ,,Pasaka” vaikučiai, kurie ir sprendė, kurie blynai gražiausi, kurie sočiausi, kurie originaliausi, kurie didžiausi, kurie saldžiausi ir gardžiausi. Pralaimėtojų šiame konkurse nebuvo, o gardžiaisiais blynais vėliau galėjo vaišintis visi šventės dalyviai.

Šventę vainikavo dviejų persirengėlių – Lašininio ir Kanapinio – įnirtinga dvikova. Lašininis, simbolizuojantis tinginystę, apsileidimą ir persivalgymą, kaip reikiant susigrūmė su Kanapiniu – darbštumo ir pasninko simboliu. Nors kova ir buvo permaininga, tačiau galiausiai Lašininis turėjo pripažinti Kanapinio pergalę.

Žiemos išvarymo šventė neįsivaizduojama ir be Morės – blogio, nelaimių, žiemos ir tamsos simbolio – deginimo. Su ugnimi simboliškai atsikratėme visų slegiančių rūpesčių ir žiemos.

Prisiragavus blynų patrepsėti ir pajudėti pakvietė Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblis „Sūduviai”  bei nuotaikingas Lauryno ir Roko duetas.

Po tokių linksmybių žiema tikrai pasitraukė!