Vilkaviškio rajono mokykloje – skaudi netektis: užgeso 8 klasės moksleivės gyvybė, šešėlis krinta ant medikų darbo

Vilkaviškis
Žvakės kapinėse / E. Blaževič/LRT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  LRT.lt

Vilkaviškio rajono Sūdavos pagrindinės mokyklos bendruomenėje – skaudi netektis. Ugdymo įstaigai informuoja, kad užgeso 8 klasės mokinės gyvybė. Po nelaimės pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl medikų galimai netinkamai atliktų pareigų.

„Mūsų bendruomenėje skaudus įvykis – vasario 20 dieną mirė 8 klasės mokinė. Ši netektis prislėgė ir nuliūdino visą mokyklos bendruomenę – mokinius, jų tėvus, mokytojus. Giliai užjaučiame mergaitės šeimą ir jos draugus.“, – skelbiama mokyklos bendruomenei skirtame pranešime.

Mokyklos administracijos žinutėje taip pat priiminta, kad ugdymo įstaigos bendruomenės nariai gali pasinaudoti nemokamais psichologinės pagalbos telefonais, kreiptis į kitas artimiausias paramos tarnybas, kurios padeda dėl kilusių išgyvenimų.

„Tikime, kad visi kartu palaipsniui pergyvensime šią skaudžią netektį, o gyvenimas mokykloje vėl tekės įprasta vaga“, – rašoma pranešime.

Aštuntos klasės moksleivė į paskutinę kelionę buvo palydėta praėjusį penktadienį.

Šešėlis krinta ant medikų darbo, pradėtas ikiteisminis tyrimas

Kaip LRT.lt portalą informavo Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio viršininkė Ieva Rinkevičiūtė, dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Gautas moters prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl medikų galimai netinkamai atliktų pareigų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 229 str. Šiuo metu, siekiant išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes, intensyviai atliekami visi ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, numatyti baudžiamojo proceso kodekse“, – informavo I. Rinkevičiūtė.

Kaip patikslino policijos atstovė, ikiteisminis tyrimas pradėtas ne dėl Marijampolės ligoninės medikų.

„Detalesnę informaciją pateiksime tyrimo eigoje, šiuo metu tikrinama turima pirminė informacija, tikslinamos įvykio aplinkybės“, – sakė I. Rinkevičiūtė.

BK 229 str. nurodo, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

LRT.lt