Vilkaviškio rajone aplinkosaugininkai nustatė du brakonieriavimo atvejus

3611_36841a594dd6ea207b6ece139063d3cd
Vilkaviškis
Aplinkos apsauga (asociatyvi nuotrauka) Justino Auškelio nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Marijampolės aplinkosaugininkams per vieną dieną Vilkaviškio rajone įkliuvo net du asmenys, neteisėtai medžioję gyvūnus.

Kaip praneša Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), nustatytas asmuo, upelyje pastatęs draudžiamus medžioklės įrankius – galūninius spąstus. Taip pat išaiškintas asmuo, neteisėtai sumedžiojęs ir išdorojęs suaugusį stirnos patiną.
 
Upėje paspęsti galūniniai spąstai
 
Rugpjūčio 25 diną Vilkaviškio rajone aplinkosaugininkai, bendradarbiaudami su Marijampolės kriminalinės policijos pareigūnais, išaiškino asmenį, upelyje medžiojusį draudžiamais naudoti medžioklėje įrankiais – spąstais, skirtais gyvūnus sugauti už galūnių. 
 
Per tyrimą nustatyta, kad dvejais spąstais asmuo bandė sumedžioti bebrus prie upelyje pastatytos bebrų užtvankos.  
 
„Spąstai, kurie yra skirti gyvūnus gaudyti už galūnių, – vienas brutaliausių draudžiamų medžioklės įrankių, nes jais gaudant laukinius gyvūnus neužtikrinama staigi gyvūno žūtis ir dažniausiai gyvūnas ilgai kankinasi. Džiaugiamės, kad spąstus aptikome tą pačią dieną, kai jie buvo paspęsti ir asmuo pagauti bebrų nespėjo“,– sakė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 
 
Aplinkosaugininkams kilus įtarimui, kad pažeidėjas gali turėti daugiau neleistinų medžioklės įrankių, atliko jo sodybos apžiūrą. Rasti treji spąstai, skirti gyvūnus gaudyti už galūnių, taip pat aptikti du neteisėti laikomi statomieji žvejybos tinklai.
 
Už medžiojimą draudžiamais medžioklės įrankiais asmeniui gresia nuo 600 iki 1700 eurų bauda. Kadangi asmuo turėjo medžioklės bilietą, jam bus atimta teisė medžioti nuo 3 iki 5 metų.  
 
Tuo metu už neteisėtą nemėgėjų žvejybos įrankių laikymą asmeniui teks susimokėti baudą nuo 60 iki 200 eurų.  
 
Be to, paimti visi neteisėtai naudoti ar laikomi įrankiai: penkeri galūniniai spąstai ir du statomieji tinklai.  
 
Neteisėtai sumedžiotas stirninas 
 
Tą pačią dieną Vilkaviškio rajone aplinkosaugininkai nustatė asmenį, kuris rugpjūčio 24 d. neteisėtai sumedžiojo stirnos patiną. 
 
Atliekant tyrimą nustatyta, kad asmuo, taip pat medžiotojas, savo sodyboje įsirengtoje žvėrių dorojimo patalpoje neteisėtai išdorojo sumedžiotą stirniną.  Asmuo turėjo savo vardu išduotą medžioklės lapą, tačiau jame vykusios medžioklės neregistravo ir sumedžiojęs gyvūną, prieš pradėdamas doroti, jo neįrašė į medžioklės lapą, todėl gyvūnas laikomas sumedžiotu neteisėtai.  
 
Už neteisėtą medžioklę asmeniui teks sumokėti baudą nuo 800 iki 1800 eurų ir gresia teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų. Žala gyvūnijos ištekliams siekia 2355 eurus, taip pat iš pažeidėjo paimtas medžioklėje naudotas lygiavamzdis šautuvas.