Vilkaviškio ir Šakių rajono, Marijampolės savivaldybėse rasta sprogmenų

51311
Marijampolė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šeštadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) pranešta apie rastus sprogmenis trijose šalies savivaldybėse.

PAGD duomenimis, rugsėjo 30-ąją apie 10.53 val. buvo gautas policijos pranešimas, kad įvedamas planas „Skydas“, nes Vilkaviškio rajono savivaldybėje, Stulgelių kaime, prie sienos su Rusija, kasdamas žemę gyventojas rado karo laikų sprogmenį. Budėta, kol atvyko išminuotojai ir 105 mm artilerijos sviedinį sunaikino vietoje.

Taip pat apie 11.13 gautas dar vienas pranešimas, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje, Skroblų kaime, Beržų gatvėje, dėl rasto sprogmens įvestas planas „Skydas“. Budėta, kol atvyko išminuotojai ir vokišką rankinę granatą išsivežė.

Dar vienas policijos pranešimas gautas apie 13.49 val. Anot PAGD, pranešta, kad Vilkaviškio rajono savivaldybėje, Kumečių II kaime, prie Mažųjų Kumečių ežero rasti karo laikų sprogmenys. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai lydėti iki Lakštučių karjero. Budėta, kol elektrinis sprogdiklis, 50 mm minosvaidžio mina, pėstininkų mina ir reaktyvinis sviedinys buvo sunaikinti.

Tą pačią dieną apie 13.35 gautas pranešimas, kad Marijampolės savivaldybėje įvestas planas „Skydas". Budėta, kol atvykę išminuotojai nustatė, jog rastas sprogmuo yra pavojingas Antrojo pasaulinio karo laikų 122 mm artilerijos sviedinys su sprogdikliu ir sprogstamąja medžiaga. Sprogmuo buvo nuvežtas į buvusį Lakštučių sąvartyną ir sunaikintas.

Anot PAGD, šeštadienį apie 15.22 Šakių rajone, Siaustuvėlių kaime, taip pat rastas sprogmuo. Įvestas planas „Skydas", budėta, kol atvykę išminuotojai 82 mm minosvaidžio miną sunaikino vietoje.