Vilkai bus šaudomi dažasvydžio kamuoliukais

Vilkai bus šaudomi dažasvydžio kamuoliukais
Pasaulis
Vladimircech nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Vietos valdžia Nyderlandų Gelderlando provincijoje pasiūlė naują būdą apsaugoti visuomenę nuo vietinės vilkų gaujos. Kad gyvūnai nesiartintų per arti žmonių, Hoge Veluwe nacionalinio parko reindžeriams bus leista šaudyti į juos dažasvydžio kamuoliukais.

Šis sprendimas priimtas po to, kai plačiai paplito vienas vaizdo įrašas socialiniame tinkle „Twitter“. Jame matyti, kaip vilkas atsainiai vaikšto pro šeimą su mažais vaikais nerimą keliančiu atstumu.

Šis bebaimis elgesys su žmonėmis apskritai yra gana netinkamas vilkams ir nėra visiškai aišku, kodėl šie vilkai tapo tokie sutramdyti.

Gyvūnų apsaugos asociacija „Faunabescherming“ apkaltino parko vadovus, kad jie tyčia šeria vilkus. „Jei Hoge Veluwe gyvena vilkų populiacija, kuri Nyderlanduose ir kaimyninėse šalyse elgiasi kitaip nei visi kiti vilkai, situacija yra labai įtartina“, – vietos naujienų stočiai sakė pirmininkas Nikas Koffemanas.

Hoge Veluwe nacionalinio parko direktorius paneigė kaltinimus, kad vilkai buvo skatinami vaikštinėti prie žmonių.

Dabartinis pasiūlymas naudotis dažasvydžio ginklais buvo sukurtas, siekiant išgąsdinti vilkus, o ne jiems pakenkti. Tik parko prižiūrėtojams bus leista naudoti ginklus ir tikimasi, kad tai paskatins vilkus laikytis bent 30 metrų atstumu nuo žmonių. Naudojant dažasvydžio kamuoliukus, bus nesunku pamatyti, į kuriuos vilkus jau buvo taikytasi.

Parengta pagal Iflscience.com