VIII-asis „Juventos“ solidarumo bėgimas

VIII-asis „Juventos“ solidarumo bėgimas
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

2021 m. rugsėjo 13–21 dienomis Šiaulių „Juventos“ progimnazijos dorinio ugdymo mokytojos Laimutė Skyrienė ir Raimonda Linkevičienė savo pamokas pradėjo klausimu: Kodėl dėl kilnaus tikslo olimpinį medalį pardavusiai Lenkijos sportininkei jis buvo sugrąžintas? Buvo labai įdomu išgirsti įvairius mokinių pamąstymus...

Juventiečiai sužinojo, jog 25-erių Lenkijos ieties metikė Maria Andrejczyk aukcione pardavė Tokijo olimpinių žaidynių sidabro medalį, o gautus pinigus pervedė į skubios širdies operacijos laukiančio 8 mėnesių berniuko Miloszeko Malyso mamos sąskaitą.

,,Mano medalis man simbolizuoja kovą, tikėjimą ir svajonės siekimą, nepaisant daugybės kylančių iššūkių, – rašė sportininkė. – Tikiuosi, kad šis medalis bus ir gyvybės, už kurią mes kovojame kartu, simbolis.“ Už merginos geranoriškumą ir kilnų poelgį medalis liko laimėtojai.

Šių metų VIII-ojo Solidarumo bėgimo tikslas – pozityvios tėvystės programos įgyvendinimas Lietuvoje bei pagalba negalią turintiems Ukrainos vaikams.

Pradinių klasių mokiniai savo jėgas ir vieningumą išmėgino atlikdami užduotį - tylomis piešiant dviese. Vyresnių klasių mokiniai savo sumanumą parodė spręsdami kryžiažodį apie Ukrainą.

Džiaugiamės solidariais ir šauniais juventiečiais, kurie rugsėjo 21 d. dalyvavo bėgime prie Talkšos ežero. Greičiausiai atstumą įveikė Matas Kančelskis (5b), Benas Budreckas (5b), Ignė Riukaitė (8a), Dovydas Balčiūnas (6b), Viltė Vačikauskaitė (5c).

Ačiū visiems juventiečiams, akciją palaikiusiems pinigine auka.

Geri darbai daro mus laimingesnius ir net sveikesnius.