Vietoj pelno už kontrabandines cigaretes šiauliečio laukia tūkstantinės baudos

OztxCvkxzbc5
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT inf.

Šiaulių rajone pasieniečiai sulaikė automobilį, kuriuo gabenta 1 tūkst. pakelių cigarečių – su akcizo ženklais ir be jų. Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką rūkalų gabentojui bus skirta 5 200–6 000 eurų bauda.

Trečiadienio rytą VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai, turėję rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus informacijos, kelyje Šiauliai–Pasvalys ties Žeimių kaimu (Šiaulių r.) patikrinti sustabdė automobilį „Renault Megane Scenic“. Automobilį lietuviškais laikinaisiais valstybinio numerio ženklais vairavo 52-ejų šiaulietis.

Automobilio salone ant galinės sėdynės pasieniečiai rado 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis ir 500 pakelių cigarečių „Winston Blue“ – be jų.

VSAT pareigūnai automobilį „Renault Megane Scenic“, cigaretes ir vairuotoją pristatė į Šiaulių pasienio užkardą. Už akcizinių prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką šiauliečiui buvo surašytas protokolas ir įteiktas šaukimas atvykti į minėtą užkardą, kai ten bus nagrinėjama jo administracinio nusižengimo byla. Už tokį nusižengimą įstatyme numatyta 5 200–6 000 eurų bauda.

Be to, pasieniečiai nustatė, kad sulaikytasis automobilis neapdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir neturi transporto priemonės savininko deklaravimo kodo (SDK). Už tai šiauliečiui surašytas dar vienas protokolas ir paskirta 75 eurų bauda.