Vietoj pasakiško pelno – pasakiški nuostoliai

Vietoj pasakiško pelno – pasakiški nuostoliai
Marijampolė
Birutė Montvilienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šią savaitę Marijampolės apskrities VPK pareigūnai pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo. Sukčių aukomis tapo trys žmonės, susigundę investuoti į užsienyje registruotą kriptovaliutos įmonę, nes tikėjosi pasakiško pelno. Deja, patyrė pasakiškus nuostolius.

Dvidešimt dvejų Jurbarko gyventojas praėjusių metų spalio pradžioje internete pamatė reklamą, siūlančią greitai praturtėti. Įkalbėjęs investavime dalyvauti ir 72 metų močiutę jaunuolis užpildė kontaktinę informaciją. Vėliau su jais susisiekė kiti asmenys. Bendravimas vyko telefonu rusų kalba. Kriptovaliutos pardavėjai žadėjo aukso kalnus. Močiutė į neva Graikijoje veikiančią bendrovę nuo spalio 4-osios pervedė 27350 eurų, o anūkas – 37100 eurų. Susižėrę solidžią sumą sukčiai dingo. Anūkas ir močiutė pralaukė iki šių metų sausio ir negavę nė euro už investuotus tūkstančius suprato, kad buvo apgauti, ir kreipėsi į policiją.

Sausio 11-ąją Marijampolės AVPK pareigūnus pasiekė ir Šakių gyventojos skundas. 61 metų moteris nuo praėjusių metų rugsėjo į kriptovaliuta prekiaujančią platformą pervedinėjo įvairias pinigų sumas. Bendra jai padaryta žala siekia beveik 152 tūkst. eurų.

Moteris policijai sakė skelbimą apie kriptovaliuta prekiaujančią įmonę taip pat aptikusi internete ir susisiekusi su pardavėjais. Jie Šakių gyventojai paskyrė netgi rusiškai kalbantį brokerį, kad šis padėtų investuoti. Nesulaukusi žadėtų investicijų šakietė tik šiais metais išdrįso kreiptis į policiją.