Viešbučių ekspertė perspėja – vos įėję į kambarį išjunkite šviesą. Kodėl?

Viešbučių ekspertė perspėja – vos įėję į kambarį išjunkite šviesą. Kodėl?
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kelionių ekspertė Heilė viešbučių tinkle dirbo 15 metų, dabar ji dalijasi keisčiausiais patarimais. Ar žinojote, kodėl vos atvykę į viešbučio kambarį privalote išjungti šviesą?

Išjunkti šviesą ekspertė siūlo ne šiaip. Pasak jos, net ir prabangiuose viešbučiuose gali apsigyventi patalinės blakės, kurios sugadina ne tik atostogas, bet gali ir parkeliauti su jumis namo.

Dažnas poilsiautojas ant savo kūno radęs įkandimų žymes, nesupranta, kad tai gali būti blakių darbas. Ekspertai teigia, kad net 84 proc. nuo blakių kenčiančių asmenų nesupranta problemos. Dažniausiai šiltuose kraštuose atostogaujantys asmenys blakių padarytus įkandimus nurašo uodams.

Ilgesnis blakių kandžiojimas sukelia nemalonius pojūčius: odos bėrimą, niežulį, o kai kuriais atvejais ir skausmą.

Nors patalinės blakės neturi sparnų, tačiau jos yra puikiai prisitaikiusios judėti įvairiais paviršiais. Šie parazitai yra labai greiti ir gebantys meistriškai pasislėpti, todėl pastebėti blakes ne visada yra paprasta.

„Vos įėję į kambarį išjunkite šviesą, bet įsijunkite telefono žibintuvėlį“, – „TikTok“ platformoje perspėja Heilė.

Ji paaiškino, kad naudodami žibintuvėlį turėtumėte patikrinti po lova, visus kampelius, plyšius ir audinius – užuolaidas. Moteris perspėja, kad blakės ypatingai mėgsta patalynės kampus ir raukšles.  

Kam išjungti šviesą?

„Blakės iš tikrųjų yra naktinės, todėl labiau tikėtina, kad tamsoje jos išlys ieškoti sau grobio“, – patirtimi dalinosi kelionių ekspertė Heilė.

Reikia patikrinti, ar ant audinių nėra kraujo dėmių. Apžiūrėti mini šaldytuvą ir lyginimo lentą, jei tokia yra.

Moteris įspėja – kambario patikrą reikėtų daryti dar prieš išpakuojant lagaminus, kitaip galite rizikuoti patalinių blakių parsivežimu į savuosius namus.

Kol atliekate kambario patikrinimą, saugiausia vieta lagaminams – vonios kambarys. Plytelėmis išklotuose tualetuose yra mažiausiai tikimybė užsikrėsti patalynės vabzdžiais: ten mažai audinių, nėra kilimų, kuriuose jos galėtų pasislėpti.