Vienšlaičio stogo konstrukcija: modernus ir nebrangus pasirinkimas

Vienšlaičio stogo konstrukcija: modernus ir nebrangus pasirinkimas
Vilnius
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vienšlaitis stogas yra sudarytas iš vienos plokštumos, todėl toks pasirinkimas yra gana dažnas, kada dengiamos terasos, verandos ar modernūs gyvenamieji pastatai.

Vienšlaičio stogo konstrukcija yra laikoma pačia ekonomiškiausia, nes tokio projekto parengimas yra gana paprastas, o darbų atlikimui sugaištama mažiau laiko. Montuojant tokį stogą prireikia mažiau baigiamųjų elementų, todėl tai atitinkamai atsiliepia ir kainai. Lyginant su dvišlaičiu stogu, vienšlaičio stogo konstrukcijos plotas yra gerokai mažesnis, taigi, jo gamybai sunaudojama kur kas mažiau medžiagų.

Svarbiausia – nustatyti nuolydžio kryptį

Vienšlaičio stogo montavimas puikiai tinka tada, jei pastatas yra vėjuotoje vietovėje. Rengiant vienšlaičio stogo projektą labai svarbu numatyti, kokioje pusėje bus stogo nuolydis: specialistai rekomenduoja, kad nuolydis būtų numatomas pavėjinėje pastato pusėje. Jei vienšlaitis stogas yra tinkamai sumontuojamas, tokiu atveju jis tampa apsaugotas nuo atmosferinio ir kritulių poveikio, ir gali tarnauti kur kas ilgesnį laiką. Kai siekiama, kad rezultatas būtų būtent toks, kokio ir tikimasi, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie atsakys į kylančius klausimus, ir padės įvertinti įvairius stogo montavimo niuansus.

Stogo palėpė gali tapti naudojama erdve

Dar vienas vienšlaičių stogų privalumas yra tai, kad tokių pastatų palėpės gali tapti naudojamomis erdvėmis. Palėpėje galėsite įrengti darbo kambarį, miegamąjį ar kitą dažnai naudojamą patalpą, ir ji niekuo nesiskirs nuo kitų namuose esančių kambarių. Nors anksčiau buvo manoma, kad vienšlaičio stogo konstrukcija yra tinkama tik tada, kai planuojama dengti ūkinius pastatus ar terasas, tačiau šiandien tokių konstrukcijų pritaikymas yra kur kas platesnis.

Vienšlaičiu stogu dengtas pastatas atrodo tikrai labai moderniai, o tai yra laikoma tikrai dideliu privalumu.

Medinės santvaros tampa vis dažnesniu pasirinkimu

Kai planuojama dengti stogą, gana dažnu klausimu tampa tai, kokias konstrukcijas vertėtų pasirinkti, ir vis dažniau tenka pastebėti, kad ypatingo dėmesio sulaukia medinės santvaros. Tai yra gana nesudėtingos, tačiau labai patvarios pramoniniu būdu gaminamos konstrukcijos, kurios yra parengiamos ypatingai dideliu tikslumu. Tokios vienšlaičio stogo konstrukcijos gali būti paruošiamos vos per kelias dienas, jos yra labai lengvos, todėl užkėlimui nereikalinga speciali technika. Kai stogo konstrukcijos yra rengiamos įprastu statybiniu būdu, kartais nepavyksta išvengti klaidų, kurios montuojant stogą yra tiesiog nedovanotinos. Taigi, jei siekiama paties geriausio rezultato, santvaros gali iš tiesų puikiai pasiteisinti.

Didelės pritaikymo galimybės

Medinės santvaros gali būti naudojamos ir tuomet, kada rengiamos nedidelių vienšlaičių stogų konstrukcijos, ir tad, kai pastatų stogų plotas yra labai didelis. Kreipdamiesi į specialistus galite būti užtikrinti, kad jums bus pateiktas tikrai palankus pasiūlymas, todėl rezultatai tikrai puikiai pateisins jūsų lūkesčius. Rengiant medines santvaras sunaudojama maždaug 15 procentų mažiau medžiagų nei pasirinkus kitas stogo konstrukcijas, tad pasvarstyti apie tokią galimybę tikrai palanku.

REKLAMA

Redakcija rekomenduoja