Viena partija gali būti eliminuota iš rinkimų Klaipėdoje

Klaipėda
M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Edgaras Valeckas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  „Vakarų ekspresas“

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nusprendus išbraukti dalį kandidatų iš kandidatų sąrašų būsimuose savivaldos rinkimuose, Klaipėdoje turėtų nebelikti Lietuvos žaliųjų partijos (LŽP) sąrašo.

Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas „Vakarų ekspresui" sakė, kad VRK sprendimu uostamiestyje iš sąrašų išbraukti 26 kandidatai savivaldos rinkimuose.

„Daugiausiai kandidatų išbraukta iš LŽP sąrašo - 14“, - „Vakarų ekspresui“ sakė A. Gritėnas.

Anot jo, kad partija ar komitetas galėtų dalyvauti rinkimuose, minimalus kandidatų skaičius sąraše turi būti 16, o LŽP sąrašas Klaipėdoje sutrumpėjo iki 5 žmonių.

Galutinį sprendimą dėl LŽP sąrašo likimo Klaipėdoje VRK turėtų priimti vasario 2 d. vyksiančio posėdžio metu.

LŽP kandidatas į Klaipėdos mero postą Arvydas Ektis sako, kad VRK sprendimas bus skundžiamas.

Anot jo, partijai ginče su VRK atstovauja buvusi VRK pirmininkė Laura Matijošaitytė.

Jei galutinis sprendimas būtų LŽP sąrašui neleisti dalyvauti rinkimuose, A. Ektis pasirengęs vienas kovoti dėl Klaipėdos mero posto.

VRK iš sąrašų išbraukė ir 10 Tautos ir teisingumo sąjungos (TTS) kandidatų Klaipėdoje. Tačiau partijos sąraše liko 19 pavardžių - pakankamas skaičius dalyvauti rinkimuose.

TTS pirmininkas Petras Gražulis išplatino parnešimą, kuriame piktinasi, kas VRK posėdyje vyko spaudimas komisijos nariams.  Neva dėl to VRK išbraukė 500 kandidatų iš artėjančių savivaldos rinkimų.

Anot P. Gražulio, tai buvo padaryta dėl juokingo preteksto – esą jie pilnai neužpildė savo biografijų. Darbovietę anketoje įrašę, bet nepakartoję šio įrašo biografijoje VRK daugumos sprendimu laikomi slepiantys informaciją nuo rinkėjų ir tuo pretekstu jiems atimta teisė dalyvauti rinkimuose.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.