Vidutinė metinė infliacija Lietuvoje liepą – 16,1 procento

euro-money-euro-currency-coins-stacked-top-each-other-different-positions-against-background-euro-banknotes-business-finance-concept-business-news-splash-screen-banner-mockup_166373-2825
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) 2023 m. liepą apskaičiuota vidutinė metinė infliacija sudarė 16,1 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.

Tuo metu pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuota vidutinė metinė infliacija – 17,4 proc., metinė (2023 m. liepą, palyginti su 2022 m. liepa) infliacija sudarė 7,2 proc., o pagal VKI apskaičiuotoji – 7,4 proc.
 
Metinei infliacijai, apskaičiuotai pagal SVKI, daugiausia įtakos turėjo mėsos ir jos produktų, kietojo kuro, duonos ir grūdų produktų, automobilių, farmacijos gaminių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, daržovių, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, šilumos energijos kainų sumažėjimas.
 
Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis 2023 m. liepą, palyginti su birželiu, kaip ir apskaičiuotas pagal VKI, sudarė –0,2 proc.