PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 2 d. 14:54

Vidiškėse ir Dūkšte įrengti geležies pašalinimo iš vandens įrenginiai

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


43755

Birželio 29 d. visuomenei buvo pristatyti geležies pašalinimo iš vandens įrenginiai Vidiškėse ir Dūkšte, pastatyti įgyvendinant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Ignalinos rajone“.


Foto galerija:

dscn6280-m-37493.jpg
dscn6284-apd-37494.jpg
dscn6288-visuom-37496.jpg
dscn6312-simon-37499.jpg
dscn6316-dukst-37500.jpg

Pristatyme dalyvavo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, pavaduotojas Laimutis Ragaišis, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, direktoriaus pavaduotojas Donatas Mačys, seniūnai Jonas Polita ir Vytautas Kazėnas, UAB „Ignalinos vanduo“ atstovai, taip pat UAB „Eigesa“, kuri vykdė statybos darbus, ir projektą administravusios bendrovės „Teisa“ atstovai.

Meras Henrikas Šiaudinis pažymėjo, kad tiek Vidiškėse, tiek Dūkšte tokių įrenginių labai reikėjo. Pasinaudojus Europos Sąjungos parama, minėtam projektui, kurio tik nedidelė dalis pristatoma, skirta apie 1,3 mln. Eur. Savivaldybė turi prisidėti apie 650 tūkst. Eur.

Už atsakingą požiūrį vykdant Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros projekto įgyvendinimo darbus Vidiškių kaime ir Dūkšto mieste padėkos raštas įteiktas darbus atlikusios UAB „Eigesa“ direktoriui Eimantui Baravykui, o už bendradarbiavimą įgyvendinant minėtą projektą Ignalinos rajone padėkos raštas įteiktas projektą administruojančios UAB „Teisa“ direktoriui Aurimui Zabuliui.

UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Valentas Šimonis pasidžiaugė atliktu dideliu darbu. Vidiškėse geležies kiekis vandenyje 10 kartų, o Dūkšte – 17 kartų viršijo leistiną normą. Ir nors geležis nėra kenksminga sveikatai, ji gadina prietaisus, kenkia estetiniam vaizdui. Vidiškių vandens gerinimo įrenginiai kainavo 120 tūkst. Eur, Dūkšto – 126 tūkst. Eur.

UAB „Eigesa“ komercijos direktorius Žygimantas Steponavičius pasakojo, kad geležiai pašalinti yra naudojami slėginiai įrenginiai. Procesas visiškai ekologiškas, nenaudojami jokie cheminiai elementai. Filtrams užsiteršus, jie plaunami, filtro nuosėdos išleidžiamos į kanalizaciją ir filtrai veikia iš naujo. Įranga valdoma automatiniu būdu, visi parametrai automatiškai perduodami į centrinę dispečerinę. Per parą geležies pašalinimo įrenginiai išvalo 130 kub. m vandens.