Vidinis aplinkkelis atvertas eismui tai tik pusiaukelė

Šiauliai
Atidarymo akimirka. (Iš kairės) rangovas Rolandas Zabilevičius, viceministras Mindaugas Tarnauskas, meras Artūras Visockas ir skyriaus vedėja Eglė Bružienė. | Etaplius.lt nuotr.
Mindaugas Laurinaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiandien oficialiai atidarytas Šiaulių vidinis aplinkkelis, kuris sujungs magistralinius kelius ir nukreips eismą iš Serbentų gatvės į Baltų žiedą. Bet projektas tik įpusėjo. Tikimasi, kad kitais metais bus nutiesta likusi Aukštabalio kelio dalis ir sutvarkyta Pramonės / Serbentų gatvių sankryža.

Kaip pastebėta atidarymo renginyje, Šiauliai dėl savo geografinės pozicijos negali stipriai vystytis pietrytinėje dalyje – išorinį aplinkkelį trukdo įrengti ežeras. Todėl teko imtis vidinio aplinkkelio, kuris nukreips iš Panevėžio pusės vykstantį eismą iš Serbentų gatvės iki Baltų / Išradėjų gatvių žiedo ir atlaisvins Pramonės gatvę. Tačiau ši kelio atkarpa – tik pusiaukelė.

„Labai svarbu, ar šis kelias bus priimtas mūsų gyventojų kaip patogus ir tinkamas naudoti. Labai laukiame oficialių atsakymų dėl finansavimo dviem atšakoms, tai Aukštabalio gatvei iki Tilžės gatvės ir Pramonės / Serbentų gatvių sankryžai. Tikimės, kad jeigu lėšos bus gautos, darbai bus baigti kitais metais. Jeigu ne, darbai nusitęs per kelis metus“, – teigė viena iš projekto autorių, Eglė Bružienė, Šiaulių miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Kelią atidarė Susisiekimo ministerijos, rangovo ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovai. Kaip pastebėjo Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas, Šiaulių valdžia buvo aktyvi, sprendžiant susisiekimo klausimus, kurie aktualūs ne tik miestui, bet ir visai šaliai.

„Manau, kad šis aplinkkelis yra svarbus miesto ir rajono bendruomenei, verslui. Tai gero bendradarbiavimo pavyzdys. Kol kas anksti kalbėti, bet šis projektas turi būti tęsiamas, negali būti didelių diskusijų dėl to. Kiti projekto etapai atitinka visus Vyriausybės patvirtintus projekto kriterijus“, – sakė viceministras.

Kelio atkarpą ir Baltų žiedą įrengusio rangovo atstovas pažymėjo, kad įgyvendinant darbus buvo daug iššūkių dėl karo Ukrainoje kilusių kainų šuolio. Konkursas laimėtas pernai, kai statybų darbų ir medžiagų kainos buvo ženkliai mažesnės, įgyvendinti teko šiemet.

„Miesto valdžia priėmė greitus sprendimus dėl kainų indeksavimo, kas statybų rangovams padėjo išvengti didesnių nuostolių ir baigti darbus laiku. Jeigu nebūtų to padaryta, nieko nebūtume uždirbę ir gal būtume į nuostolį dirbę“, – teigė rangovas, AB „HISK“ generalinis direktorius Rolandas Zabilevičius.

Miesto valdžia šį aplinkkelį vadina vienu didžiausių ir svarbiausių pastarųjų metų infrastruktūros projektų. Apie 3 mln. Eur pavyko gauti iš Europos Sąjungos, pagal Vidaus reikalų ministerijos programą. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos – 1,88 mln. Eur. Iš jų beveik 1,3 mln. Eur gauta miesto reikmėms, nuspręsta šias lėšas skirti šiam objektui. Likusi dalis – konkursinės, skirtos tikslingai šiam projektui. Savivaldybė iš savo biudžeto pridėjo beveik 0,5 mln. Eur.