Vidaus turėklai: ką reikia žinoti apie jų įrengimą?

Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius

Lengviausias būdas patenkinti turėklų poreikį yra surenkamas turėklų strypas, supjaustytas iki tinkamo ilgio ir pritvirtintas prie sienos smeigių arba apsauginių turėklų naujų stulpų tvirtais laikikliais. Tokį turėklą galima sumontuoti greitai ir nebrangiai. Turėklai gali būti visokių dydžių, formų, spalvų bei pagaminti iš įvairių medžiagų. Kiekvienas žmogus gali išsirinkti sau tinkamus.

Turėklų įrengimui, geriausiai samdytis meistrus, tačiau juos įsirengti galima ir pačiam

Nuo to gali priklausyti ir galutinė turėklų kaina. Priklausomai nuo to, kokio tipo turėklus montuojate, jūsų turėklų komponentai skirsis. Turėklams, kurie bus tvirtinami prie sienos, reikės kitokios jungiamosios detalės nei turėklai, montuojami ant žemės.

Ištirkite savo vietą ir nuspręskite, kas jums bus geriausia

Tada pasirinkite tinkamą variantą. Renkantis turėklus, taip pat turėsite nuspręsti, kokio ilgio turėklai turės būti. Pirmą kartą norėsite tai padaryti teisingai, kad nesusidurtumėte su per trumpais ar per ilgais turėklais, o tada nereikėtų jų pertvarkyti.

Prieš montuojant turėklus, įsitikinkite ar jie tikrai tinka jūsų laiptams

Turėdami turėklų detales, sudėkite jas taip, kaip jos turės atrodyti surinktos, tačiau dar neprisukite iki galo. Gali būti, kad kažkas kažkur kliūna ar kabinasi, tuomet turėklus reiks taisyti, pripjauti ar kitaip koreguoti.

Pagrindinis rūpestis montuojant turėklus bus skylių gręžimas

Pirmiausia įsitikinkite, kad turite tinkamą įrankį ir grąžtą medžiagai, į kurią gręžiate. Gręžiant betoną, akmenį ar plytą, jums reikės perfuratoriaus. Taigi, jei neturite nė vieno iš jų, prieš montuodami turėklus turėsite jį nusipirkti arba pasiskolinti iš draugo. Tada būtinai sureguliuokite turėklų statramsčių flanšų jungiamąsias detales arba, jei tvirtinate prie sienos, tvirtinimo prie sienos laikiklius ir pažymėkite skyles per tvirtinimo angas. Skyles sulygiuoti su tvirtinimo angomis ant jungiamųjų detalių bus labai svarbu, todėl jūs norėsite įsitikinti, kad jas teisingai išlygiavote. Taigi pirmiausia tokiu būdu pažymėję skylutes užtikrinsite, kad jos būtų tinkamai išdėstytos. Jeigu skyles gręžiate į betoninius laiptus, negręžkite jų prie pat laipto krašto, kad neatskiltų pats laiptas. Palikite kelis centimetrus nuo laipto krašto, kad turėklas tvirtai prisitvirtintų.

Reklama