Vidaus reikalų ministrė: uždarius du pasienio punktus, bus efektyviau išnaudojami Medininkai

20240206slis8989
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvai planuojant pasienyje su Baltarusija uždaryti Lavoriškių ir Raigardo kontrolės punktus, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad tai leis efektyviau išnaudoti Medininkų punktą.

„Mes turime tikrai puikią infrastruktūrą, kuri yra nepakankamai išnaudojama Medininkuose, todėl su šitais sprendimais mes tą infrastruktūrą galėsime efektyviau išnaudoti“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė ministrė.

Stabdyti prekių, transporto ir asmenų judėjimą per minimus punktus antradienį pasiūlė Nacionalinio saugumo komisija, sprendimą turi priimti Vyriausybė.

Komisija taip pat siūlo palaipsniui mažinti reguliariai į Baltarusiją vykstančių keleivių vežimo autobusų reisų.

Komisijos siūlymą kritiškai vertinantis Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevičius teigė manantis, kad uždarius du pasienio punktus dar labiau išaugs sunkvežimių srautas Medininkuose.

„Mes jau dabar, net ir veikiant Lavoriškių punktui, turime apkrautą visą Lavoriškių kaimą, Minsko plentą – kartais vakare nuo pat Rukainių iki pat Medininkų. Tai įsivaizduokite, koks čia yra kilometražas“, – ketvirtadienį LRT radijui kalbėjo meras.

„Jeigu esame pasiruošę investuoti, jeigu Vyriausybė investuos į laukimo aikštelių įrengimą ir tai nesukels nepatogumų tūkstančiams mūsų gyventojų, tai gal tada ir puiku, bet aš kol kas negirdžiu, kad tai būtų išspręsta“, – pridūrė jis.

A. Bilotaitė savo ruožtu akcentavo, kad nacionalinis Lietuvos saugumas yra „prioritetas numeris vienas“.

„Kalbant apie patogumo dalykus, aš manau, kad reikėtų labai atsakingai įvertinti, ar mes čia turime lengvinti tą procesą, kad būtų kaip galima paprasčiau. Turime įsivertinti, kas tai yra per kaimynas, kokios yra grėsmės“, – kalbėjo ministrė.

Komisija taip pat pasiūlė riboti keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Kenos (Kybartų) geležinkelio pasienio kontrolės punkte, taip siekiant spręsti problemą, kai tranzitiniais traukiniais į Kaliningradą vykstantys asmenys išlipa Lietuvoje turėdami bet kokios Europos Sąjungos narės išduotus keliavimui Bendrijoje reikalingus dokumentus.

Šiuo siūlymu siekiama spręsti problemą, kai tranzitiniais traukiniais į Kaliningradą vykstantys asmenys išlipa Lietuvoje turėdami bet kokios Europos Sąjungos narės išduotus keliavimui Bendrijoje reikalingus dokumentus. Kenoje išlipa arba įlipa apie 13 tūkst. asmenų per metus.

Lietuvos institucijos teigia, kad minėtomis iniciatyvomis siekiama spręsti nacionalinio saugumo, kontrabandos, tarptautinių sankcijų pažeidimų problemas.

Lietuva praėjusių metų rugpjūtį uždarė du iš šešių pasienio kontrolės punktų su Baltarusija – Šumsko ir Tverečiaus.