PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 8 d. 12:00

Vidaus ligų diagnostikos ir gydymo aktualijos – konferencijoje

Šiauliai

Zitos KATKIENĖS nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


78975

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje įvyko visų specialybių gydytojams ir slaugytojams skirta konferencija „Vidaus ligų diagnostikos ir gydymo aktualijos“. Į konferenciją buvo sukviesti medikai iš visos Šiaulių apskrities gydymo įstaigų. Ši konferencija – speciali „Lietuvos gydytojo žurnalo“ dovana konferencijoje dalyvaujantiems gydytojams.


Foto galerija:

5cab05343360c.jpg
5cab0534c90fb.jpg
5cab0534b3f99.jpg
5cab053540af9.jpg

Konferencijos dalyvius pasveikino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. Jis akcentavo, jog kvalifikacijos kėlimas - labai svarbi sritis medicinoje, deja gydymo įstaigos nėra tokios turtingos, kad medikai galėtų išvykti svetur. Todėl Sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos organizuojamas konferencijų ciklas – puiki galimybė tobulėti kiekvienam. Jau penktoji tradicinė konferencija – puikus kokybės įrodymas, nes paskaitas skaito aukščiausio lygio specialistai, turintys profesorių, docentų laipsnius. „Kitą savaitę ligoninėje vyks dar trys konferencijos – tai puiki žinia, kuri suteiks daug įspūdžių, praplės žinių bagažą“, - teigė R. Mažeika.

Konferenciją pradėjo dr. G. Urbonas, pasidalinęs su medikais ypač aktualią informaciją apie praktinius NVNU saugumo aspektus vaisto saugumo klausimais.

Aptarta ir negailestingai plintančių tymų keliama problema. Doc. E. Tamulevičienė perskaitė pranešimą „Tymai: ką daryti“? Pranešėja atsakė į daugelį su šios ligos plitimu susijusių klausimų: ką daryti ir ko nedaryti po kontakto su sergančiu asmeniu, ką daryti pačiam susirgus, kodėl kilo tymų protrūkis, kokia vakcinos nauda, stabdant lakios infekcijos plitimą?

Respublikinės Šiaulių ligoninės intervencinis kardiologas V. Tamakauskas perskaitė pranešimą „Vainikinių arterijų angiografija: paciento paruošimas, tyrimo ypatybės ir rekomendacijos po intervencijos“. Trumpai apžvelgęs intervencinės kardiologijos istoriją ligoninėje specialistas pasidžiaugė, jog šiuo metu ligoninėje yra taikomos visos moderniausios intervencinės kardiologijos galimybės. Specialistas apžvelgė vainikinių arterijų angiografijos taikymą, procedūrai naudojamų kontrastinių medžiagų poveikį, galimą komplikacijų riziką. „Po procedūros sprendimas priimamas pagal paciento būklę: vieniems nebereikia medikų pagalbos, o kitiems tenka kreiptis į kardiochirurgą“, - teigė intervencinis kardiologas Vytenis Tamakauskas.

I kardiologijos skyriaus vedėja kardiologė D. Dovidaitienė skaitė pranešimą „Fiksuoti vaistų deriniai arterinei hipertenzijai ir dislipidemijai gydyti“. Šiandienos situacija tokia, kai širdies ir kraujagyslių ligų dislepidemija ir epidemija toliau tęsiasi. Anot kardiologės, apie 50 proc. žmonių serga lipitenzija. „Su metais ši problema didės, nes auga nutukimas, visuomenė sensta. Medikai šią situaciją turi suvaldyti“, - teigė D. Dovidaitienė, kalbėjusi susirinkusiems apie aukšto kraujospūdžio bei padidėjusio cholesterolio keliamas problemas.

Konferencijos moderatorius Saulius Sadauskas perskaitė pranešimą „Mikroelementų svarba širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai ir gydymui.“ Ypač širdies veiklai svarbus kalios ir magnio kiekis organizme“, - sakė pranešėjas. Jis pastebėjo, kad Lietuvos gyventojams dažniausiai trūksta kalio kiekio, o jei stinga kalio, stinga organizme ir magnio. Pranešėjas aptarė pagrindines mikroelementų stygiaus priežastis, bet klinikinius hipokalemijos ir hipomagnezijos požymius.

Apie šlapimo takų infekciją bei kurlink vedančius naujausius įrodymus kalbėjo gydytojas A. Preidis. Dr. Giedrimas perskaitė pranešimą „Silpno ir vidutinio skausmo malšinimas paracetamoliu ir NVNU kasdieniame gyvenime“. V. Skirkevičius kalbėjo apie inovatyvią technologiją bei jos svarbą efektyvesniam naudingų medžiagų pasisavinimui.

Kauno klinikų profesorė J. Plisienė perskaitė du pranešimus „Paciento, patyrusio ūminį miokardo infarktą, ambulatorinės priežiūros svarba“, bei „Naujos galimybės gydant pacientą, sergantį lėtiniu širdies nepakankamumu“. Buvusi Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė kalbėjo ne tik apie medicinos mokslo kardiologijoje pasiekimus, bet ir aptarė konkrečias pacientų istorijas, iš kurių gali pasimokyti dažnas specialistas.

Doc. J. Laukaitienė perskaitė pranešimą „Širdies nepakankamumas ir hiperurikemija. Ką būtina žinoti klinicistui“, Doc. J. Marcinkevičienė aptarė naujus arterinės hipertenzijos tikslus bei patarė kaip jų pasiekti. Prof. A. Macas kalbėjo apie giliųjų venų trombozės profilaktiką ir gydymą. Gydytoja S. Baužaitė aptarė galvos skausmą idiopatines intrakranijinės hipertenzijos metu, kalbėjo apie diferencinę diagnostiką bei gydymo galimybes.