Verslo bendradarbystės idėja parsivežta ir į Alytaus rajoną

1.1-47017
Alytus
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus rajono savivaldybė

Kartais reikia nedidelės paspirties ar pagalbos, kad verslo idėja virstų realybe. Alytaus regione planuojama kurti verslo skatinimo ir verslumo ugdymo funkcinę zoną, kurioje veiktų verslo bendradarbystės centrai.

Alytaus rajono savivaldybės vicemeras Aurimas Truncė, kartu su Alytaus regiono plėtros tarybos kolegijos ir darbo grupės nariais domėjosi, kaip ugdomas verslumas ir skatinamas verslas Ispanijos Andalūzijos regione.

Rugsėjo 12–15 d. vykusio vizito metu delegacija aplankė geriausiai vertinamus verslo ir bendradarbystės centrus, kuriuose susipažino su jų veikla, infrastruktūra, teikiamomis paslaugomis ir jų organizavimo forma.

Panašius centrus ir verslo skatinimo funkcinę zoną iki 2030 m. planuojama įsteigti Alytaus regiono savivaldybėse ir jų pagalba didinti gyventojų verslumą, skatinti kurti bei plėsti smulkų ir vidutinį verslą.

„Alytaus rajonui besikuriantis ir augantis verslas – ne mažiau svarbus nei asfaltuotas kelias. Verslas kuria darbo vietas, didina žmonių užimtumą, gerina socialinę padėtį. Todėl mes turime daryti viską, kad tiek regionas, tiek Alytaus rajono savivaldybė būtų patrauklūs verslui – atsirastų kuo daugiau gaminančių ir paslaugas teikiančių smulkiųjų verslininkų, kad naujų ir veikiančių įmonių veikla būtų sėkminga, o pats rajonas būtų patrauklus ir didžiosioms investicijoms. Alytaus rajono savivaldybė skiria paramą savo teritorijoje veikiančioms smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms. Šiemet paramai numatyta 100 tūkstančių eurų“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės vicemeras A. Truncė.

Bendradarbystės centruose susitinka panašius verslus kuriantys ar jau turintys žmonės, su įvairiausiais įgūdžiais ir žiniomis, kuriais noriai dalijasi su kitais, mezga bendradrbystės tinklus, o pačių centrų personalas padeda naujiems nariams kurti, plėsti verslą, moko planuoti, socialinių tinklų rinkodaros ir kūrybinio dizaino, padeda suprasti ir pasirinkti aiškią kryptį, kaip paversti savo įmonę nuo idėjos iki pelningos, sparčiai augančios įmonės.